Сенат США заблокував поставки Туреччині сучасних винищувачів F-35

Поділитися
Сенат США заблокував поставки Туреччині сучасних винищувачів F-35 Туреччина планувала закупити понад 100 бойових літаків © Postimees
Перша відправка повинна була відбутися вже цього тижня. Але у Вашингтоні незадоволені зближенням Анкари та Москви.

Сенатори США проголосували за заборону поставок винищувачів нового покоління F-35 у Туреччину, повідомляє Financial Times із посиланням на законопроект про авторизацію питань національної безпеки. До погіршення відносин зі Сполученими Штатами Туреччина мала намір закупити 116 таких винищувачів, а також партію російських ракетних комплексів С-400.

У межах контракту вартістю десять мільярдів доларів американська компанія Lockheed Martin повинна була поставити турецькій армії 100 таких винищувачів, перші повинні були бути відвантажені у четвер, 21 червня.

Наголошується на тому, що заборона на поставку винищувачів у Туреччину могла стати відповіддю сенаторів на зближення країни з Росією. Раніше Вашингтон пропонував Анкарі знайти аналоги російських зенітно-ракетних комплексів, оскільки С-400 не можна інтегрувати в операційні системи НАТО.

Трьох днів для ухвалення відповідного законопроекту недостатньо, але у Вашингтоні можуть ввести тимчасову заборону на поставки до остаточного вирішення питання, пише liga.net.

Раніше державний секретар США Майк Помпео пригрозив Туреччині санкціями за намір придбати російські ракетні системи "земля-повітря". Помпео нагадав голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, що система С-400, радари та ракетні батареї не будуть інтегровані із силами союзників НАТО в Анкарі.

29 грудня 2017 року Туреччина і РФ підписали кредитну угоду в межах угоди про постачання зенітно-ракетних комплексів С-400. Це перша країна НАТО, яка купує російську систему протиповітряної оборони. Сам контракт на поставку комплексів був укладений у вересні.

Вартість угоди про купівлю двох батарей С-400 становить 2,5 мільярда доларів. При цьому більша частина суми - 55% - буде покрита за рахунок російських кредитних коштів. Решту 45% Анкара виплатить у вигляді авансу. Перші поставки заплановані на березень 2020 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі