"Секс без згоди – це зґвалтування": Рада Європи закликає країни ратифікувати Стамбульську конвенцію

Поділитися
"Секс без згоди – це зґвалтування": Рада Європи закликає країни ратифікувати Стамбульську конвенцію
На сьогодні тільки 34 держави вже ратифікували документ.

Напередодні Міжнародного жіночого дня у неділю 8 березня Генеральна секретарка Ради Європи (РЄ) Марія Пейчінович Буріч закликала всі держави-члени змінити визначення зґвалтування, розповіли в РЄ. Україна не ратифікувала Стамбульську конвенцію, але частина її положень будуть включені в законодавство.

У статті, опублікованій в сьогоднішньому браузері ЄС, вона говорить, що "занадто мало наших країн-членів ставляться до цього злочину так серйозно, як належало б, тому що їх юридичні визначення зґвалтування не засновані на відсутності згоди".

"Це лягає тягарем на тих, хто був зґвалтований, щоб довести, що вони - найчастіше жінки – є жертвами", - сказала генсек РЄ.

Генеральна секретарка також зазначає, що моніторинг, проведений Групою експертів по боротьбі з насильством щодо жінок і насильством в сім'ї (GREVIO), показав, що багато систем кримінального правосуддя в Європі дотримуються заснованих на силі визначень зґвалтування.

"Держави повинні взяти на себе повну відповідальність і змінити свої закони відповідно до Стамбульської конвенції, і зараз настав час діяти", - підкреслює вона.

Секс без згоди - це зґвалтування. Європейські закони мають зображати це. Твитнуть Поделиться

За даними Amnesty International, близько дев'яти мільйонів жінок у ЄС були зґвалтовані у віці старше 15 років.

Необхідність юридичного визначення зґвалтування, заснованого на відсутність згоди, є визнаним міжнародним стандартом у сфері прав людини у статті 36 Конвенції Ради Європи про попередження насильства щодо жінок та насилля в родині і боротьбі з ним. Відома як Стамбульська конвенція, вона зобов'язує сторони договору криміналізувати всі ненавмисні акти сексуального характеру.

На сьогодні тільки 34 держави-члена вже ратифікували договір.

У 2018 році шведські закони були переписані, щоб скасувати попередню вимогу визначення зґвалтування, згідно з яким жертву потрібно було перемогти силою. Новий закон встановлює кримінальну відповідальність за спілкування або будь-який інший статевий акт з особою, "яка не бере участі у ньому добровільно".

Рух #MeToo приділяє велику увагу правам жінок, але лише сам активізм не може змусити зміни.

"Свобода від зґвалтування як заснована на згоді є одним з основних прав людини, яке заслуговує абсолютної юридичної ясності для адекватного захисту й підтримки жертв", - йдеться в повідомленні генсека.

Держави повинні взяти на себе повну відповідальність і змінити свої закони у відповідності зі Стамбульською конвенцією. Настав час діяти зараз. Твитнуть Поделиться

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі