Щоб дестабілізувати ситуацію всередині США РФ використала навіть додаток Pokemon Go - CNN

Поділитися
Щоб дестабілізувати ситуацію всередині США РФ використала навіть додаток Pokemon Go - CNN Російська "фабрика тролів" дісталася навіть до Pokemon Go, намагаючись дестабілізувати ситуацію в США.
Йдеться про гру, де висвітлювалися випадки поліцейського насильства проти афроамериканців.

Спроби Росії втрутитися в американську політику не закінчилися тільки розміщенням політичної реклами в соціальних мережах Facebook і Twitter. Дослідження телеканалу CNN з цього приводу показує, що російська "фабрика тролів" використовувала для спроб дестабілізації ситуації всередині США відеосервіс YouTube, соцмережe Tumblr і навіть популярну гру Pokémon Go.

За інформацією телеканалу, йдеться про кампанію Don't Shoot Us ("Не стріляйте в нас"), яка мала виглядати як проект активістів руху "Black Lives Matter" ("Життя чорних мають ціну").

Акаунти Don't Shoot Us були зареєстровані в соцмережах Facebook, Instagram, Twitter, Tumblr і відеосервісі YouTube. Повідомляється, що організатори кампанії використовували дані платформи для освітлення численних випадків поліцейського насильства проти афроамериканців. Таким чином, вважає CNN, ініціатори кампанії намагалися досягти відразу двох цілей - спровокувати зростання невдоволення серед афроамериканського населення і змусити інших жителів країни думати, що активісти "Black Lives Matter" являють собою зростаючу загрозу.

CNN пише, що всі відеоролики кампанії на YouTube посилалися на сайт donotshoot.us, зареєстрований в Іллінойсі. У свою чергу, посилання з цього сайту вели на акаунт в Tumblr, а той в липні 2016 року оголосив змагання по грі в Pokemon Go – популярному додатку для мобільних пристроїв, в якому користувачі, переміщаючись в реальному світі, "ловлять" віртуальних істот.

Учасників змагання направляли до місць інцидентів, пов'язаних з поліцейським насильством, а також пропонували називати своїх покемонів іменами загиблих афроамериканців. Зокрема, матеріал, який оголосив про змагання, представив покемона на ім'я Ерік Гарнер – чорношкірого жителя Нью-Йорка, який загинув під час затримання поліцією.

Телеканал зазначає, що немає інформації про те, чи прийняв хто-небудь з гравців у Pokemon Go участь в цьому змаганні, і чи був вручений хоч один з обіцяних призів.

В даний час акаунти кампанії в Facebook, Instagram і Twitter заморожені, а сторінка в Tumblr розміщує повідомлення про ситуацію в Палестині. Як повідомляється, сторінка "Don't Shoot Us" була в числі 470 акаунтів, які Facebook заблокував як підозрілі.

Речник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, коментуючи розслідування телеканалу, сказала, що американський телеканал CNN за допомогою матеріалу про гру Pokemon Go "бездарно пояснив виникнення расових проблем у сучасній Америці". За її словами, "виходячи з логіки CNN, афроамериканці визначаються зі своєю громадянською позицією, граючи в покемонів".

Як повідомлялося раніше, влада США підозрює Росію у спробі втручання у вибори американського президента. Спецслужби США припускають, що хакери, пов'язані з РФ, отримали доступ до листування політиків з Демократичної партії і опублікували її, щоб допомогти перемогти кандидатові-республіканцеві Дональду Трампу.

Творець соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг заявив про те, що компанії вдалося виявити створення фейкових сторінок з РФ для поширення у соцмережі політичної реклами під час виборів президента США. Він розпорядився, щоб фахівці відправили всю інформацію про цю рекламу в комісії Конгресу.

На 1 листопада Конгрес запросив Facebook, Google і Twitter на відкриті слухання у "російській справі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі