Вибори у США: що Гілларі Клінтон говорила про Україну?

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вибори у США: що Гілларі Клінтон говорила про Україну? Клінтон наполягала, що Захід замало робить для допомоги Україні. © Hillary Clinton/Facebook
Впродовж всієї кампанії Клінтон засуджувала російську агресію і наполягала, що Захід повинен більше допомагати українцям.

На відміну від її суперника-республіканця Дональда Трампа, для кандидата в президенти США від демократів Хілларі Клінтон ця виборча – не перші кроки в політиці.

Вона вже встигла побути і першою леді штату Арканзас, і першою леді США, а також сенатором від штату Нью-Йорк і навіть другою в американській історії жінкою на посаді Держсекретаря. Клінтон кілька разів побувала в Києві за останні 25 років в різних іпостасях.

Востаннє в Україні вона була ще до того, як вирішила вдруге боротися за Овальний кабінет. Тоді, в 2013 році, Росія ще не окупувала Крим і не розв'язала війну на Донбасі. А Клінтон виступала на саміті YES не в Києві, а в Ялті, переконуючи тодішню українську владу у тому, що угода про асоціацію буде корисною для всіх.

"Ми, США, за те, щоб Україна інтегрувалася в Європу. Тісні відносини України з Євросоюзом будуть вигідні і Україні, і Європі, і всьому світу. Угода про асоціацію і створення зони вільної торгівлі буде означати модернізацію торговельних відносин між Україною і величезним світовим ринком", - говорила вона.

Також Клінтон віщувала Україні "велике майбутнє", перелічуючи її природні ресурси і товари, які вона виробляє.

"Список природних ресурсів, якими багата Україна - природний і сланцевий газ, - дає їй змогу рухатися вперед і стати енергетично незалежною країною, а сільськогосподарські продукти, чудові шоколадні цукерки можна експортувати в багато країн світу ", - сказала Клінтон, не підозрюючи, що через рік власник однієї з кондитерських фабрик стане президентом України.

У березні 2014 року, не будучи ні Держсекретарем, ні сенатором, ні навіть кандидатом в президенти, Клінтон жорстко розкритикувала вторгнення Росії в Крим. При цьому вона порівняла російські дії з анексіями перед Другою світовою війною, які провів нацистський режим в Німеччині.

"Президент Путін і інші росіяни говорять, що нібито їм довелося вторгнутися в Крим і навіть на Схід України тому, що їм потрібно захистити "російську меншину". І саме це нам дещо нагадує ті заяви, які були зроблені в 1930-х роках, коли Німеччина під управлінням нацистів наголошувала, що їй необхідно "захистити" німецькі меншини в Польщі, в Чехословаччині і в інших куточках Європи. Тож я хотіла б, щоб всі подивилися на речі з історичної ретроспективи", - сказала Клінтон.

22 січня 2015 року, коли бойові дії в Донбасі розгоралися, Клінтон закликала США надати Україні більшу військову і фінансову допомогу.

"Я абсолютно впевнена, що США повинні робити набагато більше для того, щоб Україна змогла захистити свої кордони. Нове обладнання, нова підготовка для військових - ось що потрібно зараз Україні. США та НАТО дуже неохоче це робили і, я так розумію, тільки через те, що це в'язка і потенційно небезпечна ситуація", - заявила Хілларі Клінтон.

"Тепер я думаю, що українська армія та український народ, які борються з бойовиками, довели, що вони гідні більшої підтримки", - додала Клінтон.

12 квітні 2015 року Гілларі Клінтон офіційно оголосила про початок своєї боротьби за посаду президента США, наголосивши, що американцям щодня "потрібен чемпіон". І саме вона хоче таким "чемпіоном" стати.

Вже через два дні після оголошення своїх намірів Клінтон нагадала про війну в Україні і закликала зберегти НАТО.

"З урахуванням підвищеної агресивності Росії, яка всіляко залякує країни Балтії, і того, що ми бачили в Східній Україні, і прагнення Росії перекреслити карту Європи, не в наших інтересах послаблювати НАТО", - підкреслила вона.

9 вересня 2015 року Клінтон знову заявила про необхідність жорсткіше відповісти на дії Росії в Україні і Сирії, наголосивши, що мета Москви полягає в тому, щоб "протистояти і підірвати американський вплив скрізь і завжди".

Вона непрямо засудила м'якість адміністрації президента Барака Обами у питанні війни на Сході України і наголосила, що Вашингтон повинен робити більше для того, щоб допомогти Києву протистояти проти агресії Москви.

"Я була і лишаюсь переконаною, що нам потрібні концентровані зусилля, націлені на те, щоб підвищити ціну агресії для Росії і для Путіна зокрема. Я думаю, що ми зробили недостатньо", - сказала Клінтон.

"Я з тієї категорії людей, які хочуть, щоб ми зробили більше у відповідь на анексію Криму і дестабілізацію України, яка продовжується", - додала вона.

В липні 2015 року, виступаючи в Нью-Гемпширі, Клінтон говорила про те, що США варто буди "більш мудрішими" в політиці щодо Росії і загроз, які надходять з її боку.

"Україна не член НАТО, але якби вона мала членство в альянсі, нам би довелося відповісти на анексію Криму. І нам не хочеться, щоб справа дійшла до цього. Тому нам треба бути мудрішими стосовно Путіна і його амбіцій. Я мала з ним справу. Я знаю його. Він не простий чоловік", - сказала кандидат в президенти США, додавши, що варто намагатися шукати спільну точку зору "навіть з тим, чиї погляди на світ дуже відрізняються".

Впродовж всієї виборчої кампанії штаб Клінтон неодноразово критикував республіканця Дональда Трампа за його скандальні заяви щодо можливого визнання російської анексії Криму, "ненападу" Росії на Україну тощо.

У вересні цього року Клінтон зустрілася з президентом України Петром Порошенком у Нью-Йорку, куди він приїхав для участі в засіданні Генеральної асамблеї ООН. Під час зустрічі вони говорили про ситуацію в Донбасі і агресивну поведінку Росії.

"Співрозмовники погодилися, що в протистоянні російської агресії важливим є зміцнення трансатлантичної єдності та солідарності з Україною. Було також відзначено дієвість політики санкцій проти Росії", - повідомила прес-служба українського президента.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі