Саудівська Аравія не веде розслідування проти свого генконсула через зникнення журналіста WPost

Доповнено
Поділитися
Саудівська Аравія не веде розслідування проти свого генконсула через зникнення журналіста WPost © id77.livejournal.com
Генконсул в Стамбулі не усунений з посади.

Влада Саудівської Аравії почала розслідування відносно генерального консула королівства в Стамбулі Мухаммеда Утайби через зникнення журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі, повідомило російське агентство "Интерфакс" з посиланням на саудівську газету Sabq, однак такого матеріалу на сторінці видання немає. Sabq вже встигла звинуватити низку медіа в поширенні неправдивої інформації.

Перед цим під час зустрічі державного секретаря США з наслідним принцом Саудівської Аравії, Мохаммад бін Салман запевнив Майка Помпео в прозорому розслідуванні зникнення.

Напередодні AP з посиланням на джерела повідомило, що поліція виявила "певні докази" вбивства Хашоггі під час обшуку в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Наречена Хашоггі заявила, що прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашогги покинув консульство після нетривалого перебування там.

9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшукув консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.

Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашогги і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.

Повідомило російське агентство "Интерфакс" з посиланням на саудівську газету Sabq, однак такого матеріалу на сторінці видання немає. Sabq вже встигла звинуватити низку медіа в поширенні неправдивої інформації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі