Санкції зупинять КНДР, якщо відріжуть її від нафти - Bloomberg

Поділитися
Санкції зупинять КНДР, якщо відріжуть її від нафти - Bloomberg КНДР гостро залежить від імпорту нафти. © РИА Новости
Кім Чен Ину складно відмовитися від нових ракетних випробувань, оскільки це може здатися проявом слабкості.

Для слабкої економіки Північної Кореї останній пакет санкцій буде сильним ударом. Обмеження північнокорейського експорту свинцю і риби, а також можливостей тіньових компаній країни співпало з велкою посухою, яка нищить врожаї. І без того похмура гуманітарна картинка стає ще більш страшною. Згідно з даними Аграрної і продовольчої організації ООН, близько 40% населення вже залежать від продовольчої допомоги.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що головний економіст з питань Тихоокеанського регіону сінгапурської компанії IHS Markit Раджів Бісвас чекає "жорстку рецесію" в КНДР цього року, оскільки санкції підірвуть видобувний і виробничий сектор, на які припадає 33% ВВП Північної Кореї.

Однак, попри весь гуманітарний і економічний біль, новий тиск не стримає амбіції Кім Чен Ина у області розвитку ядерного арсеналу і міжконтинентальних балістичних ракет. У північнокорейського диктатора, який робить ставку на військову силу задля власного виживання, є мережа таємних каналів, які дозволяють йому обійти санкції. До того ж нові санкції чомусь обходять життєво важливий імпорт КНДР - нафту.

"Північнокорейська залежність від палива з Китаю - це китайська хватка на горлі Пхеньяна", - наголосив колишній директор з питань Азії у Раді національної безпеки США Денніс Вілдер, який працював за президентства Джорджа Буша-молодшого.

Він наголосив, що без китайської нафти літаки військово-повітряних сил КНДР не будуть літати, а вся країна лишиться без електрики.

Хоча Китай у лютому заборонив імпорт вугілля з КНДР, аналітики кажуть, що ефективність цих обмежень і нових санкцій буде залежати від того, наскільки ефективно Пекін буде виконувати ці заходи.

"Нафта критично важлива для стабільності економіки Північної Кореї", - сказав експерт Американсько-корейського інституту Бредлі Бабсон.

"І Росія, і Китай за останні кілька десятиліть використовували нафту як важливий важіль впливу у відносинах з Північною Кореєю", - зауважив він, додавши, що точно не відомо, скільки Пекін продає нафти Пхеньяну.

"Північна Корея знає, що Китай може натиснути на неї, коли їй заманеться", - сказав Бабсон.

Видання зауважує, що навіть без допомоги Китаю міжнародний тиск вже створює серйозні економічні проблеми для КНДР. Втім, Кім Чен Ин керується зовсім не економічними розрахунками, а інстинктом виживання. Посилення санкцій може змусити його подвоїти кількість ядерних і ракетних випробувань. Так вважає професор економіки Сеульського національного університету Кім Бен О.

"Якщо Кім Чен Ин припинить ядерні і ракетні випробування через санкції, це стане сигналом про його слабкість для ворогів. Кім може вирішити, що через санкції йому потрібно розробити навіть більше зброї", - наголосив південнокорейський експерт.

Як повідомлялося раніше, КНДР викликала своїх послів в Пхеньян для наради щодо останніх подій, пов'язаних з проведенням ракетних випробувань і подальших санкцій з боку Ради Безпеки ООН. В Пхеньян викликали дипломатів з Росії, Китаю і представник при ООН.

А Китай з вівторка забороняє імпорт вугілля, залізної руди, свинцю і морепродуктів з Північної Кореї. Заборона набуде чинності у зв'язку з введенням санкцій Організації Об'єднаних Націй проти КНДР, оголошених раніше в цьому місяці.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі