Санкції Трампа викликали спад в економиці Ірану - МВФ

Поділитися
Санкції Трампа викликали спад в економиці Ірану - МВФ Іранська економіка може постраждати через санкції США © Інтерфакс-Україна
Міжнародний валютний фонд прогнозує негативний вплив санкцій США на економіку Ірану.

Згідно зі звітом міжнародного валютного фонду (МВФ), не дивлячись на очікування в зростанні іранської економіки, через санкції Трампа вона йде на спад, пише Newsweek.

В опублікованій у понеділок доповіді МВФ "Перспективи світової економіки" прогнозується, що до кінця 2018 року економіка Ірану скоротиться на 1,5 %, а в 2019 році тенденція збережеться і падіння становитиме 3,5 %, повідомляє Радіо Свобода. У травні, ще до того як президент США Дональд Трамп наклав санкції на ісламську республіку, МВФ передбачав чотирьох відсоткове зростання в 2018 і 2019 роках.

Згідно з аналізом сайту Oil Price головним чинником економічного спаду в Ірані є "скорочення нафтовидобутку".У травні цього року після послідовної критики угоди протягом багатьох років, Трамп вивів США з Спільного всеосяжного плану дій, підписаного в 2015 році (відомого як ядерна угода Ірану). У серпні Вашингтон офіційно перейшов до здійснення першого етапу санкцій проти Ірану, погрожуючи покарати кожного, хто продовжить співпрацю з цією близькосхідною країною.

Подальші санкції будуть спрямовані на нафтовий сектор країни і набудуть чинності в наступному місяці. Ще влітку Трамп почав підштовхувати своїх союзників і торгових партнерів до скорочення імпорту іранської нафти. Він також закликав країни ОПЕК покрити нестачу нафти.

Тим часом, експорт іранської нафти впав більш ніж на 500 000 барелів на день в порівнянні з піковими показниками нафтовидобутку 2016 року, відразу після зняття санкцій. Очікується, що в листопаді цього року, коли набудуть чинності розширені санкції проти Ірану, показники нафтовидобутку впадуть ще сильніше.

У своїй новій доповіді МВФ висловив стурбованість з приводу світового ринку нафти. У доповіді МВФ зазначено, що зберігається невизначеність з приводу цін на нафтопродукти, оскільки потенціал резервних потужностей Саудівської Аравії скорочується, а санкції США проти Ірану вплинуть на перспективи нафтовидобутку в Ірані в найближчому майбутньому, і скоротять рівень експорту іранської нафти вже зараз. Такий розвиток подій змусить інших виробників нафти збільшити видобуток.

Перед цим трейдери прогнозували стрибок цін на нафту до 100 доларів за барель до кінця жовтня. Як зазначає Bloomberg, це створить у світовій економіці лідерів та аутсайдерів. Україна програє разом з Індією, Китаєм, Тайванем, Чилі, Туреччиною і Єгиптом. Саудити і росіяни виграють.

Виступаючи в Радбезі ООН президент США Дональд Трамп анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану, після того, як набудуть чинності оновлені обмеження 4 листопада.

Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно розробляє ядерну зброю, спробу глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти вже йдуть з Ірану, після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном. Оновлені санкції США проти Ірану почнуть діяти в листопаді 2018 року.

Іранський експорт нафти вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день починаючи з травня . Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно вступлять в силу в листопаді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі