Санкції США проти венесуельської нафтогазової держкомпанії відстрочили до 28 квітня

Поділитися
Санкції США проти венесуельської нафтогазової держкомпанії відстрочили до 28 квітня © www.bbc.com
Санкції передбачають блокування активів компанії вартістю 7 мільярдів доларів і ще понад 11 мільярдів "втрачених експортних надходжень".

Міністерство фінансів США скорегував умови санкцій щодо венесуельської нафтогазової держкомпанії Petroleos de Venezuela (PDVSA), дозволивши американським клієнтам купувати у неї нафту і нафтопродукти до 28 квітня. Про це йдеться в уточненні до санкцій, опублікованому Управлінням з контролю за іноземними активами, передає "Інтерфакс".

Американські санкції передбачають блокування активів компанії вартістю 7 мільярдів доларів і ще понад 11 мільярдів "втрачених експортних надходжень".

Громадяни і компанії США мають право купувати нафту і нафтопродукти у PDVSA або юросіб, на 50% і більше контрольованих PDVSA, до 00:01 до Вашингтону 28 квітня.

Платежі за нафту і нафтопродукти, придбані до закінчення цього терміну, повинні спрямовуватися на ескроу-рахунок в США. Починаючи з 28 квітня для здійснення подібних операцій американським компаніям буде потрібно спеціальний дозвіл Мінфіну.

Санкції США проти PDVSA були введені 29 січня. Міністерство фінансів США заявило, що економічний тиск націлений на демократичну зміну керівництва країни. У Кремлі заявили, що вважають санкції Сполучених Штатів проти нафтовидобувної компанії Венесуели "незаконним неприкритим втручанням" у внутрішні справи південноамериканської країни.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі