Саміт США-КНДР у Ханої: підготовка, прибуття, факти

Поділитися
Саміт США-КНДР у Ханої: підготовка, прибуття, факти Медіацентр саміту США-КНДР, розташований у Палаці радянсько-в'єтнамської дружби © ТАСС
Саміт стартує 27 лютого о 13:40 за київським часом. Захід триватиме два дні.

Другий в історії відносин США та Північної Кореї саміт двох лідерів - президента Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина - як заявляли раніше у Державному департаменті США, багато у чому буде схожим на попередню зустріч в Сінгапурі, у червні 2018 року.

Що варто знати про підготовку до саміту та його проведення?

Насамперед, підготовка до саміту проводилася у дуже стислі терміни і була безпрецедентно закритою - так, досі не було практично жодної офіційної інформації про те, коли почнеться та скільки триватиме зустріч. Тільки у вівторок, 26 лютого, Білий дім оприлюднив регламент першого дня саміту - так, він розпочнеться о 13:40 за київським часом з двадцятихвилинної бесіди Трампа та Кім Чен Ина тет-а-тет, потім продовжиться у вигляді бесіди у розширеному складі (за участю перекладачів) приблизно до 19:35 за Києвом.

Про другий день саміту поки що взагалі нічого не відомо. Повне мовчання КНДР для журналістів звично, проте така ж поведінка з боку В'єтнаму і США дещо дезорієнтує світову пресу.

До речі, висвітлювати зустріч Трампа та Кіма будуть більше 3,5 тисяч журналістів, що є рекордним числом представників преси на подібному заході - для порівняння, історичний червневий саміт 2018 року у Сінгапурі відвідали лише трохи більше 2,5 тисяч працівників пера. У топ-3 країн за кількістю кореспондентів увійшли США (понад 500 чоловік), Японія та Південна Корея. Цікаво, що медіацентр саміту розташувався у Палаці радянсько-в'єтнамської дружби, у якому свого часу бував і російський президент.

Місцем зустрічі двох лідерів стане ханойський готель Sofitel Legend Metropole. Цікаво, що з площі перед цим готелем під час в'єтнамсько-американської війни солдати армії Північного В'єтнаму відправлялися воювати з американськими та південнов'єтнамськими військами. Sofitel Legend Metropole - один з найбільш розкішних і дорогих готелів Ханоя. Зупинилися ж Трамп та Кім у президентських номерах двох інших відомих ханойських готелів - JW Marriott і Melia Hanoi.

Безпеку зустрічі забезпечують кілька тисяч військовослужбовців армії В'єтнаму, тисячі патрульних та дорожніх поліцейських, народні дружинники та співробітники державної безпеки В'єтнаму. Також охорону безпосередньо основних учасників саміту здійснюють близько двохсот офіцерів Секретної служби США і близько ста працівників аналогічної структури КНДР.

Президент США для польоту до Ханою скористався своїм "бортом номер 1" - президентським "боїнгом", провівши у польоті двадцять з гаком годин, здійснивши дві дозаправки та пролетівши близько 16,7 тисяч кілометрів.

Кім Чен Ин прибув до В'єтнаму на особистому бронепоїзді, провівши у дорозі 66 годин (близько 2,5 доби) і проїхавши більше чотирьох тисяч кілометрів; від станції Донданг у північній в'єтнамській провінції Лангшон лідер КНДР три години їхав до Ханою на броньованому лімузині, подолавши ще 190 кілометрів.

Нагадаємо, 18 січня після зустрічі Трампа і держсекретаря США Майка Помпео із заступником голови ЦК Трудової партії Північної Кореї Кім Йон Чхолем у Вашингтоні, Білий дім повідомив, що друга зустріч президента США з очільником КНДР має відбутися наприкінці лютого. Згодом стало відомо, що саміт відбудеться у В'єтнамі 27-28 лютого.

12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі