Розвідки США і КНДР готують зустріч лідерів двох країн - CNN

Поділитися
Розвідки США і КНДР готують зустріч лідерів двох країн - CNN Проведення саміту між Кім Чен Ином і Трампом можливо у травні © techtrape.wordpress.com
Саміт готується за участю директора ЦРУ Майка Помпео і його колег з Північної Кореї.

Представники США і КНДР проводять прямі секретні переговори для підготовки зустрічі американського президента Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина, повідомляє CNN з посиланням на джерела в адміністрації США.

За даними джерел телеканалу, у підготовці саміту бере участь директор ЦРУ Майк Помпео разом з низкою своїх співробітників, причому в цій роботі задіяні неформальні розвідувальні канали.

CNN стверджує, що представники розвідтовариства США і КНДР кілька разів вели обговорення, в ході яких особлива увага приділялася вибору місця зустрічі Трампа та Кім Чен Ина, і навіть зустрілися на нейтральній території. Джерела повідомили, що північнокорейська сторона наполягає на Пхеньяні, проте неясно, чи погодиться з такою ідеєю Білий дім. Звучала також пропозиція вибрати Улан-Батор місцем переговорів лідерів двох країн.

Телеканал зазначає, що консультації мають підготувати грунт для майбутньої зустрічі Помпео з його північнокорейським колегою.

Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін повинні будуть провести зустріч 27 квітня. Саміт за участю лідера КНДР і Трампа, як очікується, пройде пізніше, в травні.

Раніше Північна і Південна Кореї прийшли до домовленості про організацію та проведення першого за більш ніж 10 років спільного саміту, захід призначено на 27 квітня.

Як повідомлялося, 25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з головою КПК Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків з боку США та Південної Кореї.

Президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.

Як стало відомо 6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.

З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.

26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі