Розпуск парламенту Молдови був безпідставним — Венеціанська комісія

Поділитися
Розпуск парламенту Молдови був безпідставним — Венеціанська комісія © facebook/Евеліна Ганська
Комісія вважає, що Конституційний суд Молдови не дотримувався ані своїх власних процедур, ані принципу рівності сторін при розгляді нещодавньої політичної кризи.

Венеціанська комісія при Раді Європи визнала безпідставним розпуск парламенту Молдови, заявивши, що Конституційний суд країни не дотримувався належної процедури при прийнятті рішення. Про це йдеться у висновку комісії, оприлюдненому у п'ятницю у відповідь на звернення генерального секретаря РЄ.

"Експерти з конституційного права Ради Європи, Венеціанська комісія, встановили, що для розпуску парламенту Молдови 7 або 8 червня 2019 року не було підстав", – йдеться в повідомленні.

Комісія вважає, що Конституційний суд Молдови не дотримувався ні своїх власних процедур, ні принципу рівності сторін при розгляді нещодавньої політичної кризи.

У Венеціанській комісії вважають, що рішеннями від 8 і 9 червня КС Молдови порушив процесуальні права як президента, так і парламенту. Зокрема, тому, що рішення були прийняті швидко, а також – на вихідних, коли ні президент, ні парламент не були представлені і, схоже, не мали можливості подати свої аргументи суду.

Експерти підкреслюють, що ніщо не вказувало на надзвичайну ситуацію в країні з наближенням завершення тримісячного терміну для формування коаліції. Навпаки – розвиток подій у парламенті давав надію, що додатковий час приведе до вирішення кризи шляхом формування нового уряду.

Повний текст висновків експертів комісії буде опублікований на офіційному сайті відомства на наступному тижні.

Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни, нібито через те, що депутати не сформували уряд протягом 90 днів після виборів. У той же день депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок ACUM.

На екстреному засіданні парламенту 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідерка партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікеркою парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" та виведення держструктур з-під впливу Демократичної партії.

Лідер Демпартії Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку ACUM узурпувати владу. А Конституційний суд Молдови відсторонив від посади президента Ігоря Додона за нероспуск парламенту.

Детальніше про ситуацію в Молдові читайте у статті Артема Филипенка "Єдність і боротьба протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі