Російський суд засудив українського хакера до 13 років колонії, але справа розсипається - ЗМІ

Поділитися
Російський суд засудив українського хакера до 13 років колонії, але справа розсипається - ЗМІ У Росії винесли вирок українському хакеру © mignews.com
Вважається, що громадянин України організував злочинне співтовариство, яке вкрало з рахунків російських банків 1 мільярд рублів.

В Міщанському суді Москви винесено вирок громадянину України Юрію Лисенку за крадіжку понад 1 млрд. рублів у російських комерційних банках. Хакера засудили до 13 років колонії суворого режиму. Його подільники - всього в групі було 14 осіб, включаючи Лисенка, - отримали різні терміни, починаючи від п'яти років.

Як встановив суд, група хакерів під керівництвом Лисенка в 2014 році з допомогою спеціальної програми крала кошти з рахунків клієнтів банків, а потім відновлювала баланс за рахунок власних коштів кредитних організацій, повідомляє Meduza.

Від дій хакерів постраждали "Промсвязьбанк" (39,5 млн. рублів), "Уралсиб" (45 млн. рублів), "Траст" (106 млн. рублів), "Зеніт", а також невеликі кредитні установи. Вважається, що більша частина коштів (860 млн. рублів) осіла на рахунку самого Лисенка.

Однак справа має дивне забарвлення. Звинувачений у створенні злочинної групи український громадянин Юрій Лисенко з самого початку процесу - з квітня 2017 року стверджував, що він невинний.

Адвокат Лисенка Іван Миронов, стверджує, що розслідування велося упереджено, обвинуваченням залучалися такі факти, яких не було в дійсності. Більш того, за словами адвоката, судом встановлено, що ніхто з підсудних не бачив Лисенка і навіть не чув про нього, хоча він саме він вважається організатором злочинного співтовариства.

Адвокат також стверджує, що провідні російські фахівці спростували навіть саму можливість існування механізму розкрадання, який висунуло обвинуваченому слідство. Таких висновків адквокат представив 20. Є також припущення, що комп'ютерно-технічна експертиза здійснювалася з порушеннями норм КПК РФ.

Найцікавіше полягає в тому, що, за словами адвоката, інкримінований збиток від операцій був завищений майже на 900 мільйонів рублів. Крім того, експерти, залучені захистом, вважають, що автором так званих технічних показань фахівців був безпосередньо сам слідчий, який вів дану кримінальну справу.

Чи зіграють оприлюднені адвокатом факти будь-яку роль у зміні вироку, невідомо.

Нагадаємо, 1 серпня 2018 року, міністерство юстиції США повідомило про арешт трьох громадян України за підозрою в причетності до хакерського угруповання "Fin7", також відомого як "Carbanak". Українці підозрюються у зломі тисячі комп'ютерних систем і крадіжці мільйонів номерів кредитних карт клієнтів, які потім група продавала за винагороду. Згідно з даними американського відомства, серед заарештованих - громадяни України Дмитро Федоров (44 роки), Федір Хладіра (33 роки) і Андрій Копак (30 років).
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі