Російські ЗМІ ризикують потрапити в список "негідників" за фразу "в Україні"

Поділитися
Російські ЗМІ ризикують потрапити в список "негідників" за фразу "в Україні" За словосполучення "в Україні" ЗМІ можуть отримати премію "Золотий тіпун" © Андрій Товстиженко, DT.UA
Міністерство зв'язку і масових комунікацій Росії має намір присуджувати премію "Золотий тіпун" найбільш безграмотним ЗМІ.

Мінкомзв'язку Росії пропонує створити рейтинг та антирейтинг грамотності для ЗМІ. Про це повідомив заступник голови російського міністерства Олексій Волін.

"Ми вважаємо, що потужним засобом виховного впливу може стати рейтинг та антирейтинг ЗМІ та ньюсмейкерів на вживання російської мови, тобто ми хочемо зробити список "братків" і список "негідників", які перекручують російську мову. У свій час була премія "Золотий тіпун". Мені здається, що пора до неї повернутися", - сказав Волін в ході засідання ради з російської мови при уряді РФ.

За його словами, необхідно приділяти увагу підтриманню належного рівня російської мови у вітчизняних ЗМІ. "ЗМІ в змозі формувати як правильну мовну норму, так і нездорову. Справедливості заради треба сказати, що це стосується не лише ЗМІ. Вони працюють разом з ньюсмейкерами. Тому, коли ми говоримо про формування мовної середовища, ми чітко розуміємо, що тут є взаємна відповідальність: і тих, хто пише, і тих, хто говорить для тих, хто пише", - зазначив Волін.

"Класичний приклад - "на Україні" чи "в Україні". В Україні сталося те, що сталося", - цитує Воліна "Дощ", посилаючись на РИА Новости. Він зазначив, що для об'єктивної оцінки грамотності вимови і правопису географічних назв необхідна консультація з представниками наукової громадськості.

Читайте також: Більшість росіян - за цензуру в інтернеті

Як писала газета "Дзеркало тижня", при бажанні можна перерити всю класичну російську літературу першої половини XIX століття і переконатися рівно те ж - "на" і "в", "Україна" і "Украйна" абсолютно рівноправні літературні норми того часу. З часом, однак, стала переважати норма "на Україні". По мірі позбавлення України автономності та викорінення самої пам'яті про неї ритміка, зручність вимови доповнилися найважливішою імперської ідеологічної навантаженням - запереченням суверенності, самостійності держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі