Російські ракетні кораблі увійшли в Азовське море

Поділитися
Російські ракетні кораблі увійшли в Азовське море МРК "Великий Устюг" зі складу Каспійської флотилії ВМФ РФ © korabli.eu
Згідно з офіційною інформацією, ракетні кораблі повертаються до пункту постійного базування у Каспійському морі.

До акваторії Азовського моря увійшли чергові небажані гості – через контрольовану російськими окупантами Керченську протоку пройшло два ракетних кораблі російського військово-морського флоту, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу міністерства оборони Російської Федерації.

Обидва ракетних кораблі перед цим виконували завдання у складі групи російського військово-морського флоту у Середземному морі; саме цей загін ВМФ РФ надає підтримку режиму сирійського диктатора Башара Асада.

"Малі ракетні кораблі (МРК) "Углич" та "Великий Устюг" Каспійської флотилії пройшли через Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря", – сказано у повідомленні російського міністерства.

Зараз, згідно з офіційною інформацією, ракетні кораблі повертаються до пункту постійного базування у Каспійському морі. Чи збираються вони затримуватися в акваторії Азовського моря, поки що невідомо.

Нині триває робота над створенням бази Військово-морських сил в Азовському морі для протидії морській агресії РФ.

Наприкінці минулого року набув чинності закон "Про прилеглу зону України". Згідно з документом, контрольована Україною територія моря збільшується вдвічі – з 12 до 24 морських миль. Закон також важливий в контексті протистояння російській агресії. Тепер у прилеглій зоні ДПСУ може зупиняти для контролю або заарештовувати судна за винятком військових та інших кораблів, які використовуються з некомерційною метою.

У жовтні 2018 року командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що Росія тримає в Азовському морі корабельне угруповання у 120 кораблів і катерів – правда, боєздатних з них лише 36, а досить озброєних 24. Рятує і те, що РФ не може використовувати в Азовському морі великотоннажні бойові кораблі через малі глибини азовської акваторії.

Докладніше про перспективи розвитку українського військового флоту читайте у статті Валентина Бадрака "Морський вузол" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі