Російські ракети С-300 в руках Ірану порушать баланс сил на Близькому Сході – полковник США

Поділитися
Російські ракети С-300 в руках Ірану порушать баланс сил на Близькому Сході – полковник США Ракети С-330 в руках Ірану порушать баланс сил © РИА Новости
Рішення Росії продати Ірану зброю свідчить про повернення епохи геополітичної конкуренції між Москвою і Вашингтоном.

Росія п'ять років тому відклала поставку ракет С-300 Ірану через резолюцію Ради безпеки ООН, яка радила виявити "пильність і обережність" в продажу зброї Тегерану. Але тепер Кремль змінив своє рішення. І на це є кілька причин.

Про це на сторінках Newsweek пише полковник військово-повітряних сил США Клінт Хінот. Він зауважує, що ракети С-300 відносяться до класу "земля-повітря" і призначені для знищення цілей в повітрі на великих дистанціях. Доповнюють їх потужні і швидкі радари.

Одна з причин, чому Росія вирішила продати Ірану такі ракети, на думку американського полковника, - це зміна в співвідношенні сил на Близькому Сході. Впродовж останніх десятиліть збройні сили США мали повну свободу дій в небі над регіоном.

А їхні союзники могли розраховувати на американську підтримку з повітря. Саме тому противники США і їхніх союзників у регіоні відмовлялися від військової агресії, розуміючи свою незахищеність від атак авіації, а також розвідувальних безпілотників. Це фактично було елементом стримування на Близькому Сході. Зокрема, це дуже впливало на Іран, повітряні сили якого сильно постраждали від санкцій. Але поставка С-300 змінює ситуацію.

"Російські С-300 стануть оборонною стіною в небі. Якщо ми захочемо, ми зможемо провести атаку і перемогти цю систему. Але це вимагатиме проведення масштабнішої, більш ризикованої і дорогої операції. Нещодавно ми сперечалися через масштаби потенційної атаки ядерних об'єктів в Ірані. Дехто зауважував, що наші можливості можуть виявитися обмеженими, а інші висловлювали протилежну думку. Тепер, коли в країні з'являться С-300, суперечок не буде", - пояснив Хінот.

На його думку, щоб побороти іранську систему протиповітряної оборони з С-300 американським військовим доведеться задіяти більше найсучасніший і найдорожчих літаків і ракет. А солдати і техніка будуть під великим ризиком. Тож гіпотетична операція проти Ірану одразу ж стає складнішою.

Друга причина, на думку американського полковника, полягає в тому, що Іран буде здатен використати С-300 для системи протидії закріплення сил противників на його території. Він пише, що на сьогодні в Пентагоні звучать "заклики" розробити технологію для нейтралізації таких систем і ракет С-300.

Третя причина, на думку полковника США, - це демонстрація повернення до ери геополітичного суперництва між Москвою і Вашингтоном. Навіть якщо США не хочуть повертатися до старих часів боротьби двох супердержав на планеті, Росія "дивиться саме так бачить майбутній світ".

Автор нагадує, що Захід увів проти Росії санкції за військове вторгнення в Україну. Після цього відносини між Москвою і Вашингтоном загострилися. Подальше загострення може відбутися через ситуацію з Іраном. І продавши Тегерану ракети С-300, Кремль намагається підвищити ставки для американської сторони у іранському питанні.

Полковник Хінот також зауважив, що в 2013 році США скоротили витрати на армію на 2014-2015 роки. І кошти, яких у американської армії тепер немає, повинні були піти на тренування з протидії таким системам, як С-300. Голова військово-повітряних сил США Дебора Джеймс нещодавно заявила, що більшість бойових одиниць ВПС не готові до боротьби з високотехнологічними військовими системами.

"На фоні таких подій, як угода Росії з Іраном щодо ракет, така стратегія не розумна", - пише полковник.

Раніше президент Барак Обама заявляв, що США зможуть подолати систему ППО С-300 в Ірані. Також американський президент підкреслив, що питання про продаж Москвою зенітно-ракетних комплексів С-300 Тегерану ускладнює переговори щодо ядерної програми Ірану. 13 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про скасування заборони на продаж Ірану зенітних ракетних систем С-300.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі