Справа Юкосу - Російська влада відмовилась платити акціонерам ЮКОСа 1,8 млрд євро - Світ - dt.ua

Російська влада відмовилась платити акціонерам ЮКОСа 1,8 млрд євро

19 січня, 2017, 12:18 Роздрукувати

ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити акціонерам ЮКОСа 1,8 млрд євро. Однак Конституційний суд РФ заявив, що це суперечить основам конституційного ладу.

Російський режим відмовився виконувати рішення ЄСПЛ у справі ЮКОСа

Конституційний суд РФ дозволив російській владі не виконувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про виплати колишнім акціонерам ЮКОСа більше 1,8 млрд євро компенсації.

"В силу положень конституції РФ і заснованих на них правових позицій Конституційного суду, постанова Європейського суду з прав людини не може бути виконана в частині покладених на неї заходів індивідуального та загального характеру та у частині присудженої компенсації, якщо тлумачення Конвенції (з прав людини), на якій ґрунтується така постанова, порушує відповідні положення конституції РФ, що відносяться до прав і свобод людини і громадянина, а також до основ конституційного ладу (РФ)", - сказав голова КС РФ Валерій Зорькін, оголошуючи рішення по справі ЮКОСа.

Конституційний суд РФ виніс постанову про невиконання рішення ЄСПЛ про виплату компенсації екс-акціонерів НК "ЮКОС" за запитом міністерства юстиції.

31 липня 2014 року в рамках справи "Нафтова компанія "ЮКОС" проти Росії" ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити компенсацію на відшкодування матеріальної шкоди в 1,8 млрд євро акціонерам компанії-заявника станом на момент її ліквідації і, залежно від ситуації, їх нащадкам і спадкоємцям.

Читайте також: У Франції арештовано активи Росії на 1 млрд євро у справі ЮКОСа

Детальніше про судові дебатах акціонерів ЮКОС і уряду Росії читайте у статті Джо Тірадо, Ден Мігер, Шрі Маджийсія "Юкос: продовження саги" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Интерфакс / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >