Російський ексшпигун хоче стати доповідачем Ради Європи щодо Косово — Bild

Поділитися
Російський ексшпигун хоче стати доповідачем Ради Європи щодо Косово — Bild
Згідно з інформацією ЗМІ, до 2010 року кандидат з РФ служив у російській військовій спецслужбі ГРУ і в період з 1999 по 2001 рік перебував в Косово у складі російського військового контингенту. При цьому, він ніколи не приховував своєї антикосовскої і просербської позиції.

У четвер, 14 листопада, Комітет ПАРЄ з політичних питань і демократії має вибирати доповідача по Косово. Його завданням буде інформувати міжнародну організацію Ради Європи про поточний розвиток демократії і насамперед про конфлікт із Сербією. Обраний доповідач фактично стане послом Ради Європи в Косово і отримає, серед іншого, широкий доступ до конфіденційних темами, повідомляє німецьке видання Bild.

Кандидатами на цю посаду є депутат бундестагу Петер Майєр (ХДС), який протягом кількох років займається питаннями Косово і Сербії, представник Голландії, а також Олексій Кондратьєв з РФ, з червня 2019 року є членом Парламентської асамблеї Ради Європи, а також членом Комітету Ради Федерації з міжнародних справ.

Як відзначають журналісти видання, до 2010 року Кондратьєв служив у російській військовій спецслужбі ГРУ і в період з 1999 по 2001 рік перебував в Косово у складі російського військового контингенту. Він ніколи не приховував своєї антикосовскої і просербської позиції.

У березні цього року він заявив, що Косово, незалежність якого була визнана 114 державами, але не Росією, в сутності є "серцем Сербії". Правлячих чиновників він назвав "албанськими сепаратистами". За словами Кондратьєва, "відправною точкою конфлікту" послужили 1999 року їх дії, а не етнічні чистки, які намагалася здійснити сербська армія та які в останній момент були відвернені НАТО".

Згідно з інформацією джерел, існують численні домисли про те, що під час свого перебування в Косово в 2001 році Кондратьєв в стані сп'яніння потрапив у бійку, в якій нібито лунали постріли і були поранені кілька людей. Причиною, як повідомляє косівський канал RTK, стала поведінка тодішнього спецназівця ГРУ по відношенню до жінки. Відомо, що незабаром після інциденту пораненого Кондратьєва відкликали в Росії.

Один з інсайдерів сказав, що обрати Кондратьєва доповідачем Ради Європи щодо Косово означає "пустити козла в город". Росіянин, за його словами, "не зацікавлений в європейській інтеграції країни", він хоче реалізовувати інтереси Сербії і Росії в регіоні".

Інше джерело заявив Bild, що призначення Кондратьєва "поставить Рада Європи в делікатне становище, так як поставить під загрозу об'єктивну позицію".

За інформацією видання, те, що Кондратьєв виграє у голосуванні, дійсно можливо: Росія і Сербія заздалегідь заручилися підтримкою італійських і грецьких депутатів - невідомо, яким способом. Над призначенням попрацюють і проросійські представники адміністрації Ради Європи. Втім, інші джерела вважають "неможливим" отримання росіянином більшості голосів.

Судячи з фотографій 2017 року, Кондратьєв був також членом російської делегації, яка вела в Латакії переговори з сирійським диктатором Башаром Асадом. "Кондратьєв підтримує "нелюдську кампанію Асада проти сирійців, які хотіли самовизначення і права голосу у власній країні", сказав один з інсайдерів, знайомий з вмістом зустрічі. Це, за його словами, також позбавляє 48-річного колишнього агента ГРУ можливості зайняти посаду в Раді Європи, на яку його планується обрати в кінці тижня".

Представники Німеччини в ПАРЄ прокоментували ситуацію і заявили, що не підтримуватимуть кандидатуру Олексія Кондратьєва. Так, Костянтин Куле з партії Вдп у зв'язку з цим заявив, що "Рада Європи не має бути іграшкою в реалізації національних інтересів".

4 листопада, на прийомі з нагоди Дня національної єдності, президент Росії Володимир Путін вручив "Орден дружби" болгарину Миколі Малинову, якого прокуратура Болгарії підозрює в шпигунстві на користь РФ.

У болгарській прокуратурі повідомили, що у вересні Малинов вийшов з-під арешту під заставу в розмірі близько 28 тисяч доларів. Йому заборонили виїжджати з країни, але суд дозволив Малинову покинути країну на п'ять днів.

Ще в прокуратурі Болгарії заявляють, що Малинов майже дев'ять років працював на організації "Двоголовий орел" і "Російський інститут стратегічних досліджень", принаймні 30 раз зустрічаючись з директором інституту Решетніковим і з бізнесменом Костянтином Малофєєвим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі