Росіяни почали часто їздити до Польщі через шопінг - Die Presse

Поділитися
Росіяни почали часто їздити до Польщі через шопінг - Die Presse У Польщі товари дешевше, ніж у Росії
У прикордонних з Росією польських містах наростають антиросійські настрої.

Росіяни, а саме жителі Калінінградської області, все частіше їздять в прикордонні польські міста за покупками, пише видання Die Presse.

"Ми не обслуговуємо росіян!" - такі написи можна сьогодні побачити біля польських ресторанів і магазинів в курортному місті Сопот на піщаному березі Гданської затоки.

Більше шести мільйонів росіян відвідали Поморське воєводство, що межує з російським Калінінградом, в 2014 році. Як йдеться в статті, це не поганий показник для цього польського регіону, де кількість свого населення досягає один мільйон жителів.

Чинна з 2012 року директива ЄС дозволяє жителям Калінінградської області їздити в прикордонні райони Польщі без візи.

"У Польщі, більшість продуктів, за винятком сигарет, алкоголю і бензину дешевше, ніж в Росії і, власне, в Калінінградській області, де ціни ще вище, ніж в інших регіонах РФ через транспортні витрати на доставку товарів - ред.)", - пояснює автор статті "штурм" Польщі росіянами.

Незважаючи на те, що Калінінград теж "страждає" від падіння рубля, жителям регіону дешевше їздити за покупками в магазини в Польщу, ніж купувати імпорт вдома. Також зараз почала процвітати контрабанда продовольства з Польщі та Литви.

Польські торговці вже давно звикли до своїх російських клієнтів, на частку яких в минулому році припала десята частина продажів. Торгові центри з Гданська начебто Galeria Baltycka або Matarnia поширюють рекламу в самому Калінінграді, а російськомовні гіди водять туристів з Росії не так часто по пам'ятних місцях польського антикомуністичного руху "Солідарність", як по гіпермаркетах і магазинах на кшталт Ikea, де біля входу у вихідні часто можна бачити автомобілі росіян середнього класу.

Екс-дисидент і власник ресторану Piaskownica на набережній Сопота Ян Херманович вважає, що росіяни представляють собою "проблему, яку необхідно вирішити шляхом повернення візового режиму".

"Більше 20 років росіяни їздять у Польщу, але це не додало демократії самій Росії", - говорить він, не приховуючи свою ворожість. На його думку, "варварів і порушників прав людини потрібно ізолювати".

Видання Financial Times писало, що у Росії перед новорічними святами магазини одягу і туристичні компанії відчули "на власній шкурі" наслідки стрімкого обвалу рубля.

Як показують дослідження, зокрема, проведеного Левада-Центром, більше двох третин респондентів (опитування - жовтень 2014 року) схвалюють обмеження імпорту в Росії алкогольної продукції (78%), побутової хімії (68%), фільмів, відео - і аудіопродукції (68%), а також косметики та парфумерії (65%). Трохи менше половини опитаних в цілому би поставилися позитивно до обмеження імпорту автомобілів (49%), побутовий (48%) та комп'ютерного (46%) техніки. Найнебажаніший об'єкт обмежень - ліки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі