Росія є лідером міжнародної кіберзлочинності – доповідь

Поділитися
Росія є лідером міжнародної кіберзлочинності – доповідь У 2017 році кіберзлочинність завдала світу збитків на 600 млрд доларів © fotokanal.com
Другу сходинку займає Північна Корея.

Лідером міжнародної кіберзлочинності залишається Росія, другу сходинку посідає КНДР, йдеться у спільному звіті американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) та компанії McAfee.

Наголошується, що минулого року збитки світової економіки, пов'язані з незаконною діяльністю в кіберпросторі, досягли 600 млрд доларів - це 0,8% валового світового продукту. Найбільшої шкоди завдало викрадення інтелектуальної власності та конфіденційної інформації, в основному пов'язаної з військовими технологіями. Найпоширеніші злочини у кіберпросторі це: крадіжка особистих даних, банківських реквізитів та інших конфіденційних даних, передає "Польске радіо".

У звіті також вказується, що анонімність кіберзлочинів забезпечує, у свою чергу, популярність криптовалюти для проведення в мережі фінансових операцій.

На думку авторів звіту, лідером міжнародної кіберзлочинності залишається Росія. Цьому сприяє висока кваліфікація російських хакерів та зневага російської влади до верховенства закону. Другу сходинку займає Північна Корея. Також вказується на швидке збільшення хакерської активності в Індії, В'єтнамі та Бразилії.

У 2014 році кіберзлочинність завдала світовій економіці збитків на суму 445 млрд доларів. З року в рік вона швидко розвивається, зазначають автори звіту.

Нагадаємо, що відразу три країни - Великобританія, США і Австралія - звинуватили Росію в організації однієї з наймасштабніших кібернетичних атак за всю історію, коли РФ в червні 2017 року використала вірус NotPetya.

Так, уряд Австралії 16 лютого засудив дії Росії, які стали серйозним ризиком для глобальної економіки, роботи держструктур, бізнесу і добробуту людей.

Раніше, 15 лютого, зі звинуваченнями на адресу Росії виступили Сполучені Штати. В Адміністрації президента зазначили, що атака була спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні, однак завдала мільярдних збитків по всьому світу.

14 лютого з відповідною заявою виступив також заступник міністра закордонних справ Великобританії Тарік Ахмад, який курирує питання кібербезпеки. Він поклав відповідальність за поширення вірусу на російський уряд, і зазначив, що ця атака продемонструвала триваючу зневагу до українського суверенітету.

Зі свого боку, Росія категорично відкидає такі звинувачення і називає їх "русофобськими".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі