Росія вже давно воює проти Заходу, але цього ніхто не помічав - WP

Поділитися
Росія вже давно воює проти Заходу, але цього ніхто не помічав - WP Путін вже давно веде війну проти Заходу і настав час йому відповісти. © Сайт президента России
У західних урядів є широкий спектр варіантів, як завдати реального болю Москві.

Що робити, коли триває війна, але діє лише одна сторона? Росія веде війну проти Заходу щонайменше 10 років, але Захід не помічав цього. Однак, це не конфлікт в традиційному розумінні, в якому б російські танки вторгнулися в Польщу чи російські ракети вдарили по Пітсбургу. Нинішня війна Москви проти Заходу більш витончена і не менш ефективна, тому що на неї ніхто належним чином не відповідає.

Про це на сторінках Washington post пише старший науковий співробітник з досліджень національної безпеки в Раді закордонних справ Макс Бут.

Він переконаний, що ця російська війна почалася в 2008 році з вторгнення в Грузію - прозахідну країну, яка відправляла війська в Ірак і Афганістан і прагне приєднатися до НАТО. Але замість того, щоб покарати Володимира Путіна за агресію, адміністрація Барака Обами вирішила відповісти "перезавантаженням" відносин. Путін був заохочений до нової агресії. І в 2014 році його "маленькі зелені чоловічки", тобто російські солдати в російській формі без розпізнавальних знаків, вторглися в Україну. Москва окупувала Крим і перетворила частину території в Донбасі на свою маріонетку. Цього разу США і Європа відповіли санкціями, але не достатньо жорсткими, щоб зупинити Путіна.

В 2014 році російська система ППО збила малайзійський авіалайнер над Україною, вбивши 298 людей. Замість того, щоб вибачитися і заплатити відшкодування, Путін почав поширювати божевільні теорії змови, звинувачуючи у катастрофі Україну, ЦРУ чи ще когось. В 2015 році російський президент вирішив втрутитися в сирійську громадянську війну, щоб допомогти режиму Башара Асада скоювати злочини проти власного ж народу. Не вдовольнившись вбивством сирійців, минулого місяця російські найманці спробували атакувати базу під контролем військ США, розраховуючи, що вдасться вигнати Америку з Сирії.

Щоб не допустити ефективну відповідь з боку Заходу, Путін зухвало втрутився у президентські вибори в США у 2016 році, щоб підірвати кампанію Гілларі Клінтон і допомогти бажаному кандидату - Дональду Трампу. Він також втручався в європейські вибори, щоб допомогти проросійським кандидатам. Росіяни навіть спробували влаштувати переворот в Чорногорії, щоб недопустити приєднання країни до НАТО.

Допомагаючи своїм прихильникам, Путін не вагався нищити своїх критиків як в Росії, так і за кордоном. ЗМІ повідомляли про можливу причетність російського президента до 14 таємничих вбивств у Великій Британії і США. В 2006 році, згідно з матеріалами британського розслідування, два російських агента вбили колишнього російського розвідника Олександра Литвиненка, отруївши його радіоактивним полонієм-210. Минулого тижня іншого російського перебіжчика Сергія Скрипаля і його доньку Юлію отруїли на британській території рідкісною російською зброєю. Той факт, що Путін так мало приділяє уваги замітанню слідів, вказує на те, що він хоче послати сигнал: "Ось що відбувається, коли коли ви переходите мені дорогу".

У Путіна мало причин боятися відплати, тому що до цього часу він від нічого подібного не страждав. Після втручання у американські вибори Барак Обама видворив 35 російських дипломатів. Путін відповів тим, що знищив 750 посад в американських дипломатичних представництвах у Росії. Зараз прем'єр-міністр Тереза Мей вислала з Британії 23 російських дипломата, і Путін відповість в тому ж дусі. Але це дрібні незручності. Що дійсно може привернути його увагу, то це велика відповідь на чолі зі США.

Адміністрація Трампа приєдналася до Британії, Франції і Німеччини в засудженні "першого наступального використання нейропаралітичного агента" в Європі з часів Другої світової війни. А Міністерстфо фінансів наклало санкції на російських хакерів, звинувачених спеціальним представником Департаменту юстиції Робертом Мюллером у втручанні у американські вибори і інших кібератаках. Це хороший початок, але не більше.

Президент Трамп досі не розкритикував особисто Путіна так, як він атакував усіх від Алека Болдвіна до репортера New York Times Меггі Хаберман. Трамп нехотя дозволив передати зброю Україні, але так і не виконав санкції, ухвалені Конгресом. В 2012 році Конгрес ухвалив "Акт Магнітського", щоб накласти санкції на росіян, які порушували права людини. Обама покарав цими санкціями 44 людей, а Трамп - лише 5.

Що ж Заходу варто зробити, щоб серйозно відповісти на російську агресію? Путін і його соратники тримають мільярди доларів у західних країнах. Лондон став улюбленим місцем для росіян.

"Заморозити гроші. Арештувати майно. Завдати їм болю, де тільки можливо. США також можуть також включити Росію до списку країн-спонсорів тероризму, як КНДР, яка теж використовує нейропаралітичні агенти для вбивств за кордоном. Перестати ставитися до Росії як до правомірної країни: Путіна вже видворили з G8, тож з G20 його можна викинути теж. Відключити Росію від системи SWIFT, заборонити російським банкам доступ до міжнародних монетарних переказів. Задіяти статтю 5 статуту НАТО про спільну оборону", - радить автор.

На його думку, існує багатий виборів можливих дій у відповідь. І жодна з них не спричинить ядерну війну, попри російське бряцання зброєю. Порожніх слів не достатньо. Рішучі дії потрібно для того, щоб змусити російського диктатора усвідомити, що він не може перемогти у неоголошеній війні без бою.

Нагадаємо, що Франція, Німеччина, США і Британія звинуватили Росію в атаці, яких не було з Другої світової війни. В спільній заяві лідери чотирьох країн закликали Москву повністю розкрити програму "Новичок" для Організації з заборони хімічної зброї.

У свою чергу, лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що наступною жертвою Путіна може стати НАТО. Якщо російського президента не покарати за всі його авантюри, він може наважитися на нову війну проти країни-члена НАТО, щоб довести, що альянс - порожній звук.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі