Росія використовує старі трюки СРСР, граючи на расизмі - WP

Поділитися
Росія використовує старі трюки СРСР, граючи на расизмі - WP Путінська Росія не менш расистська, ніж сталінський СРСР. © Укринформ
Як і в радянські часи, Кремль опирається на ідеї вищості російської нації в своїй зовнішній і внутрішній політиці.

Викриття того, що Росія купувала рекламу у Facebook для створення розколу між білими американцями і групами меншин здивувало багатьох у США, а не повинно було б.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington post, нагадуючи про репортажі про те, як Москва витратила близько 100 тисяч доларів на рекламу у Facebook для того, що налаштувати білих американців, лояльних до Дональда Трампа, проти активістів Black Lives Matter і меншин в цілому.

В одній з таких реклам була зображена темношкіра жінка, яка стріляє з пістолета, що повинно було б розпалити расистські страхи. Ферма тролів, пов'язана з Кремлем, навіть купувала такі злоякісні рекламні повідомлення в Instagram. Нещодавно стало відомо, що Росія навіть намагалася маніпулювати Google під час виборів президента США у 2016 році. Всі ці заходи повинні були схилити громадську думку на бік Трампа, чия передвиборча риторика теж була просочена расистськими заявами.

Досі ніхто не може точно сказати, чи ця кампанія в соціальних мережах якось вплинула на вибір американців у 2016 році. Але нікого не повинно дивувати те, що Росія намагається використати расизм в Америці, щоб досягти своїх зовнішньополітичних цілей.

Будучи країною домінування російської нації, колишній СРСР добре розумів, як перетворити расизм на зброю. Радянська імперія користувалася гегемонією росіян над іншими народами впродовж 70 років свого існування.

На базовому рівні використання слова "республіка" для позначення так званих країн-учасниць було проблематичним. Термін "республіка" передбачає певне представництво і самостійність. Насправді ж жодна з так званих радянських республік не мала таких можливостей і всі вони були лише колоніями Москви. Одна з першочергових речей, які втілює колонізатор - це стверджує свою етнічну перевагу над тими, кого колонізував. У 1930-х роках диктатор Йосип Сталін влаштував Голодомор в Україні, відібравши у її народу всі продукти харчування. Підрахунки говорять про 4 мільйони загиблих українців, але деякі оцінки вказують на цифру в 10 мільйонів жертв. Яка ж була причина цього? Українці відмовилися виконувати сталінську програму колективізації, яку він розцінив як опір владі СРСР. Експерти вже досить довго наполягають, що колективізація Сталіна була геноцидом.

Радянський тиран, який був грузином за національністю, очолював СРСР, в якому росіяни були домінантною етнічною групою. Але не потрібно бути росіянином, щоб просувати російську вищість, так само як не обов'язково бути білим, щоб пропагувати ідеї вищості білої раси в Америці.

Тері Мартін, який був співавтором книги "Держава народу: Імперія і будівництво нації в еру Леніна і Сталіна" зауважив, що радянський диктатор будував велику державу, в якій російська національна ідентичність домінувала над іншими народами.

"Всередині 30-х років стає зрозумілим поняття про росіян як про рівних серед рівних. І стає зрозумілим, що воно криється за гаслом про "дружбу народів". Таким чином, нібито існує дружба, в якій росіяни - великий брат або домінуючий гравець", - сказав Мартін.

Насправді ж пропаганда російського расизму з'явилася набагато раніше. На початку 1920-х років, коли СРСР запрошував афро-американців і африканців на навчання, вдаючи союзника у боротьбі за їхні права, радянська імперія масово продукувала расистські антиафриканські меседжі.

Професор російської мови Grinnell College Ракель Грін багато писала про те, як в радянських дитячих книжках африканські діти зображалися в карикатурній формі, а Африка - як нецивілізований континент. Громадянин США Роберт Робінсон, який прожив у СРСР більше 40 років, часто використовувався як інструмент пропаганди. А коли він зрозумів, що росіяни не менші расисти, ніж американці в ті часи, йому не дозволили покинути Радянський Союз. Він був змушений тікати з допомогою дипломатів з Уганди.

В 1927 році СРСР розгорнув кампанію з вимогою, щоб жінки Узбекистану більше не носили паранджу. Цей крок нібито повинен був стати доказом успіху пролетарської революції в Центральній Азії. Але насправді метою Кремля було зробити гомогенним населення, яке він вважав відсталим і примітивним у порівнянні з російськими цінностями. В ті часи пропаганда СРСР зображувала клериків в Узбекистані як загрозливих і примітивних, що було чітким проявом ісламофобії. Видання нагадує і про масові депортації в 1943-1949 роках. Зокрема, жертвами такого примусового виселення стали кримські татари, турки-месхетинці, інгушети, чечени, калмики, карачаївці, балкарці, які сповідували іслам. У радянських фільмах їх часто зображували у образі злочинців, а будь-які культурні сліди цих народів ретельно викреслювалися. Сьогодні Росія Володимира Путіна теж переслідує кримських татар.

Чим би не займався СРСР: вбивав масово українців, "поширював цивілізацію" в Центральній Азії чи зневажав до африканців, вдаючи, що ставиться до них як до рівних - він завжди ставив у центрі російську націю. Російська Федерація сьогодні нічим не відрізняється від свого попередника. І мешканці колишніх республік СРСР можуть розказати про це ще більше.

Автор статті пригадує, як в 2010 році у Львові 80-річний чоловік сказав йому: "Україна була колонією Москви. І Росія хоче повернути її". Ці страхи втілилися через чотири роки, коли російські війська анексували Крим і розпалили війну на Сході України. Влітку 2007 року грузинський вчитель також говорив автору про те, що Путін вірогідно влаштує вторгнення в Грузію. Через рік так воно і сталося.

Жителі пострадянських країн надто добре знають, що Росія діє так само, як її попередник - СРСР. Тому нікого не повинно дивувати, що Кремль також намагається поширити свої тактики етнічного розділу в США. Вищість російської нації була наріжним каменем зовнішньої політики СРСР. І вона лишається такою в часи правління Путіна. Розуміння цього дозволить передбачити тактики раситської держави.

Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що пов'язані з Росією сторінки у Facebook розпалювали ворожнечу в США навіть після виборів. Зокрема, вони намагалися грати на подіях в Шарлоттсвіллі і антиіміграційних настроях деяких американців.

Facebook опинився в центрі уваги американських політиків і суспільства через ту роль, яку він міг зіграти у спробах Росії вплинути на вибори в США. Минулого понеділка компанія передала Конгресу три тисячі повідомлень, які можуть бути пов'язані з російським втручанням. Ці шкідливі повідомлення бачили 10 мільйонів користувачів соцмережі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі