Росія вдарила по США через повторне запровадження санкцій проти Ірану

Поділитися
Росія вдарила по США через повторне запровадження санкцій проти Ірану Росія у притаманній їй манері захищає свого єдиного союзника на Близькому Сході © РИА Новости
Москва знову звинуватила США у спробі зірвати Ядерну угоду з Іраном після одностороннього виходу Трампа.

Росія кинула виклик США у зв'язку з повторним запровадженням односторонніх санкцій проти Ірану, підкресливши, що Москва прагне працювати з іншими країнами для збереження і розширення економічного співробітництва з Тегераном. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ.

"Будемо робити все необхідне в інтересах збереження та повноцінної реалізації СВПД. Відповідні заходи захисту торгово-економічного співробітництва з Іраном вживаються нами на національному рівні. Продовжуємо спільно з іншими відповідальними учасниками СВПД вироблення колективних рішень, спрямованих на реалізацію завдань по збереженню і розширенню міжнародного торгового і фінансового співробітництва з Іраном, поставлених міністрами закордонних справ держав-учасників СВПД у заяві за підсумками засідання його Спільної комісії 6 липня", - йдеться в повідомленні МЗС РФ.

Ця заява пролунала на тлі набуття чинності нових санкції США, які забороняють Ірану використовувати американські долари. Також запроваджується заборона на купівлю західних літаків, торгівлю з Іраном автомобілями, деякими металами і корисними копалинами, пише FT.

Росія, що стала ціллю широкомасштабних санкцій США, довгий час критикувала Вашингтон за спробу застосувати деякі закони за межами своїх кордонів допомогою екстериторіальних санкцій. Оскільки адміністрація Трампа відмовилася від ядерної угоди з Іраном, російський уряд висловив надію на співпрацю з іншими країнами, зокрема в Європі, для порятунку угоди. Тоді російські чиновники скептично поставилися до того, чи зможуть країни ЄС зробити досить рішучі кроки, щоб дозволити їх компаніям продовжувати працювати з Іраном і ризикувати санкціями США.

Також Москва звинуватила США у спробі зірвати Ядерну угоду після одностороннього виходу Сполучених Штатів.

"Запровадження першого "пакету" американських рестрикцій спрямоване на зрив реалізації Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), з якого Вашингтон вийшов в односторонньому порядку 8 травня. Це яскравий приклад продовження Вашингтоном практики порушення резолюції РБ ООН 2231, нехтування норм міжнародного права", - додали в МЗС РФ.

Москва закликала світову спільноту не допустити, щоб Ядерна угода була "принесена в жертву американським прагненням звести політичні рахунки з Іраном з питань, не пов'язаних з операцією".

У середу, 7 серпня, президент США Дональд Трамп після вступу в силу санкцій проти Ірану заявив, що інші країни зможуть вести бізнес або ж зі Сполученими Штатами, або ж з Тегераном. Позиція Трампа прозвучала на тлі заяв ЄС про те, що разом з санкціями Вашингтона вступить в силу закон про захист європейських компаній, які можуть вести бізнес з Іраном.

У МЗС Британії та Європейській службі зовнішніх справ заявили, що компанії можуть бути захищені від нових санкцій США проти Ірану.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі