Росія буде створювати свої правила, на яких буде триматися її власний світопорядок - Світ - dt.ua

Росія створюватиме правила власного світопорядку — експерт

19 лютого, 2019, 18:27 Роздрукувати

В Мюнхені Лавров поміркував на тему про те, що Захід все більше використовує формулу "порядок, побудований на правилах" замість "верховенства права".

© Олександр Хребет, DT.UA

Промова міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова на Мюнхенській конференції з безпеки була позбавлена напористої агресивності. Він лише мимохідь згадав Заходу "підтримку державного перевороту в Україні". В цілому ж він намагався ширше відкрити вікно в Європу, хоча б в Німеччину, майже прорубаний "Північним потоком 2", пише завідувач відділом Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті для DT.UA.

Автор зазначає, що Лавров сказав сакраментальне: Росія підтримує процвітаючий Європейський Союз.

Підозри в тому, що Росія хотіла б зруйнувати ЄС, звучали на попередній Мюнхенської конференції.

"Без демонстрації дружелюбності до найважливішого міжнародного проекту Німеччини зустрічної лояльності до чергового російського "потоку" бути не могло. Однак Лавров нагадав ЄС про втрату монополії на інтеграційні моделі: тепер Росії й Китаю є що запропонувати.", - пише Їжак.

У відповідях на питання, продовжує єксперт, Лавров поміркував на тему про те, що Захід все більше використовує формулу "порядок, побудований на правилах" (rules-based order) замість "верховенства права" (rule of law).

"Це, як кажуть у Росії, симптоматично і, як, знову ж таки, кажуть у Росії, створює новий контур розуміння. Досі для Кремля важив писаний закон, якого можна було б дотримуватися, коли треба, або викинути, коли не треба, зажадавши доказів, що закон взагалі існував. Порушення ж правил, виявляється, фіксується в пам'яті партнерів і противників. Така підступність Заходу щодо національного лідера Росії, дипломованого юриста", - додав Їжак. "Лавров натякнув: чекайте наслідків, Росія буде створювати свої правила, на яких триматиметься її власний світопорядок".

Читайте також: Китай є прихованим чинником краху ядерних договорів — експерт

Детальніше про Мюнхенську конференцію з безпеки 2019 року читайте у статті Олексія Їжака "Вільна головоломка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 19 лютого, 19:33 У Мюнхені Лавров прдекларував що замислили у Кремлі. Москва у епоху Путіна цілеспрямовано впроваджує свої замисли. Мета Кремля, це демонтаж існуючого у світі порядку та створення на заміну йому у світі "квазірівноважного" (між хаосои і рівновагою) стану. Це має бути "новим світом". Цей "новий світ" буде спиратися на мережу нестабільних територій, а саме: Асетія, Абхазія, Східний Донбас, Придністров"я, Сірія, Венісуела, Гаіті тощо, якими маніпулює РФія. Кремль і надалі планує розширювати географію згаданих нестабільних територій-квазікраїн. Мета одна, створити у світі належний потенціал нестабільності, котрий за певних дій Кремля, перетворюватиме існуючу у світі рівновагу, шляхом її руйнації, на світ з ознаками хаосу. Це і економічні кризи, і гострий дефіціт ключових природних ресурсів, політичні конфлікти та можливі екологічні катастрофи тощо. І, що важливо для Москви, цим механізмом буде управляти виключно Кремль, а відтак, Москва і має диктувати свої умови провідним країнам світу і усьому світовому співтовариству. згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >