Росія постраждає більше за всіх від свого ж ембарго на європейські продукти

Поділитися
Росія постраждає більше за всіх від свого ж ембарго на європейські продукти Найбільш негативний вплив ембарго матиме на економіку самої ж Росії © slon.ru
Найбільшої шкоди введені РФ торгові заборони завдадуть саме російській економіці. Для європейських країн ембарго буде мати досить обмежений і тимчасовий ефект.

Ембарго на імпорт європейських продуктів в Росію буде мати досить обмежений і тимчасовий ефект для більшості каїн, які потрапили під "контрсанкції", вважають економісти ЄБРР. Про це йдеться в доповіді Європейського банку реконструкції та розвитку.

За підрахунками експертів, з європейських країн найбільше від ембарго постраждає Литва, для якої обсяг експорту продуктів в Росію еквівалентний 2,7% ВВП. За тією ж ознакою в список можливих постраждалих ЄБРР включив Естонію, Латвію і Норвегію. Польща і Угорщина постраждають меншою мірою, вважають автори доповіді, яку цитує РБК.

найбільш негативний вплив ембарго буде мати на економіку Росії, йдеться у доповіді.

Читайте також: Росіяни масово скуповують у Фінляндії заборонені продукти

Для Литви продуктовий експорт в Росію становить близько 53% від імпорту аналогічної продукції з країн ЄС, відзначають автори доповіді. Вони наводять думку деяких аналітиків про те, що до 80% продуктів, які експортуються в Росію, можуть бути реекспортовані з інших країн, у тому числі і від "сусідів", які самі страждають від контрсанкций - Латвії та Естонії. За рахунок розподілу негативних наслідків вплив ембарго Росії на Європу буде знижено і для самої Литви навряд чи буде коштувати 2,7 в.п. зростання ВВП, вважають автори доповіді.

На основі методології Євростату ЄБРР підрахував, що заборонені Росією продукти складають близько 13% від інфляційного кошика 28 країн ЄС. Контрсанкції створили на європейському ринку тимчасовий надлишок продукції і це може підштовхнути європейську економіку до дефляції, говориться в доповіді. Вплив ембарго на зростання економік країн ЄС і негативний ефект на інфляцію буде залежати від здатності внутрішнього ринку цих країн спожити утворився надлишок продукції або швидко знайти альтернативні експортні ринки, пояснюють експерти.

В ЄБРР враховують, що на Європу припадало близько третини всього російського продуктового імпорту і що продукти, які потрапили під заборону - м'ясо, м'ясо птиці, риба та молочна продукція - складають близько 60% від усіх продуктів харчування.

Подорожчання цих продуктів на 10% призведе до прискорення інфляції в Росії на 2 процентних пункти, підрахували автори доповіді. Ці 2 п. п. необхідно додати до 7,5%-вого зростання споживчих цін, зареєстрованому в Росії в липні нинішнього року, ще до введення ембарго. Якщо б російські виробники збільшили випуск сільгосппродукції, ембарго могло б позитивно позначитися на зростанні російської економіки.

Однак, навіть якщо виробництво цих продуктів буде розширено, це допоможе Росії замістити тільки 15% від імпорту продуктів харчування, вважають в ЄБРР. При цьому разом із зростанням вартості імпортованих продуктів виростуть витрати на виробництво в обробній галузі, і в поєднанні з падінням реальних доходів населення це погано позначиться на зростанні ВВП Росії.

Негативний вплив на економіку Росії може бути знижено у короткостроковій перспективі завдяки наявним запасам і можливості швидко знайти альтернативних постачальників забороненої продукції, говориться в доповіді. Аналітики ЄБРР вважають, що найважче буде знайти постачальників м'яса і сиру, оскільки ці продукти вимагають обережного транспортування.

Нагадаємо, 7 серпня Росія заборонила м'ясо, рибу, сири, молоко з США та ЄС. Обмеження імпорту стало відповіддю на санкції проти РФ, які були введені Заходом через її агресії проти України. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі