Росія поскаржилася на непередбачуваність НАТО у питаннях протиракетної оборони

Поділитися
Росія поскаржилася на непередбачуваність НАТО у питаннях протиракетної оборони Росія поскаржилася на непередбачуваність НАТО в питаннях протиракетної оборони
Росія вважає, що розвиток співпраці НАТО стримують плани щодо створення європейської системи протиракетної оборони і просування військової інфраструктури Альянсу до російських кордонів.

Спільної роботи з НАТО з протиракетної оборони не виходить, Росії не вистачає передбачуваності колег на цьому треку, заявив міністр оборони РФ генерал армії Сергій Шойгу за підсумками засідання Ради Росія-НАТО на рівні міністрів оборони у Брюсселі в середу, 23 жовтня.

"Зрозуміло, окремо було порушено питання протиракетної оборони. Спільна робота в цій галузі не виходить. Програми ПРО в Європі розвиваються, наші стурбованості не враховуються", - сказав Шойгу.

Російська сторона, як і раніше, виступає "за взаємовигідне співробітництво в області ПРО, співпрацю, яка сприяє зміцненню безпеки кожної держави", сказав він.

"Проте, - зазначив міністр, - перед тим, як починати загальні протиракетні проекти, нам необхідні тверді надійні юридичні гарантії того, що американська система ПРО не буде використана проти російських сил ядерного стримування".

Крім того, зазначив Шойгу, "нам не вистачає передбачуваності американських і натовських планів щодо ПРО".

"Мною були визначені проблеми, які заважають рухатися вперед, стримують співробітництво. Це реалізація конфронтаційних протиракетних планів у Європі, спроби відродити старий ДЗЗСЄ, просування військової інфраструктури НАТО до російських кордонів, політика Альянсу щодо розширення його членства", - сказав Шойгу.

За його словами, російська сторона запропонувала колегам з НАТО "спільно працювати над пошуком взаємоприйнятних рішень". Шойгу зазначив, що всі необхідні вказівки російським військовим експертам він віддав.

Нагадаємо, що в 2012 році на саміті НАТО в Чикаго було оголошено про запуск першої фази системи ЄвроПРО.

Адміністрація президента США Барака Обами в 2009 році представила план розгортання американської ПРО в Європі, згідно з яким він пройде в чотири етапи. До 2011 року в Середземному морі розмістили кораблі, оснащені багатоцільовими зенітно-ракетними комплексами "Іджіс" і ракетами-перехоплювачами RIM-161 Standard Missile 3, а в Туреччині поставили радар. До 2015 року система повинна доповниться ракетами в Румунії, до 2018 року - в Польщі. До 2020 року систему модифікують до захисту від міжконтинентальних ракет. !zn

Читайте також:

США посилять свою систему ПРО через погрози з боку КНДР

США планують розгорнути систему ПРО у Польщі в 2018 році

Коморовський запропонував законодавчо закріпити створення польської ПРО

Росія до 2018 року створить нову міжконтинентальну ракету для подолання системи ПРО потенційного супротивника

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі