Росія підписала з Сербією угоду про військово-технічне співробітництво

Поділитися
Росія підписала з Сербією угоду про військово-технічне співробітництво Путін відзначив перспективність російського ринку для сербських аграріїв © politika.rs
Сторони підписали низку документів про міждержавне співробітництво.

Росія і Сербія підписали міжурядову угоду про військово-технічне співробітництво під час візиту президента РФ Володимира Путіна в сербську столицю Белград. Про це пише місцеве видання Політика.

Угоду підписали директор Федеральної служби з військово-технічного співробітництва РФ Олександр Фомін і міністр оборони Сербії Братислав Гашич.

Крім цього, сторони підписали шість документів про міждержавному співробітництві. Зокрема, було підписано угоду про захист секретної інформації та реадмісію (взаємні зобов'язання держав, які закріплюються в міжнародних угодах, про прийняття назад на свою територію своїх громадян, які незаконно прибули на територію однієї із договірних сторін, або прибувши законно втратили підстави для легального перебування).

Під час свого візиту в Белград Путін зустрівся з президентом Сербії Томіславом Ніколічем. Глави держав обговорили співпрацю між країнами. Зокрема, Путін наголосив на перспективності російського ринку для сербських аграріїв.

"Я думаю, у Сербії зараз є прекрасна можливість зайняти вигідну позицію на російському ринку", - зазначив президент РФ.

Нагадаємо, Путін прибув в Сербію з офіційним візитом, щоб взяти участь в параді на честь 70-ї річниці визволення Бєлграда від нацистів у часи Другої світової війни.

Перед візитом повідомлялося, що президент Росії збирається підписати з сербською стороною кілька угод, які "дадуть ляпаса" Євросоюзу та його спробам натиснути на Москву з допомогою санкцій.

Як повідомлялося, в Сербії Путіна чекали з нетерпінням. Парад на честь визволення Бєлграда від нацистів навіть перенесли на 4 дні раніше, щоб президенту Росії було зручно взяти в ньому участь.

Сербський прем'єр Олександр Вучич розраховує на російські інвестиції в області енергетики і сільського господарства. А Путін хоче змусити уряд Сербії почати будувати свою частину газопроводу "Південний потік", спорудження якого Євросоюз заморозив.

Белград коливається через протистояння ЄС та Кремля на тлі конфлікту в Україні. З одного боку, Сербія намагається зблизитися з ЄС, який хоче, щоб "Південним потоком" користувалися всі енергетичні компанії, а не тільки "Газпром". А з іншого - сербська сторона не хоче загострення відносин з Москвою перед зимою, враховуючи, що "Газпром" володіє найбільшою енергетичною компанією Сербії.

Сербія не висловлювала підтримки щодо введення санкцій проти Росії. Прем'єр-міністр Олександр Вучич, зокрема, заявляв, що Сербія не має наміру вводити їх. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі