Росія нарощує присутність на Кубі, як в часи Холодної війни - Sueddeutsche Zeitung

Поділитися
Росія нарощує присутність на Кубі, як в часи Холодної війни - Sueddeutsche Zeitung Росія збільшує свою присутність на Кубі.
За останні кілька років Москва влила в комуністичну країну близько 4 мільярдів доларів.

В столиці Куби лишилося не так багато місць, які б нагадували про чудове минуле. Одне з них - гаванський Капітолій. Він схожий на той, який стоїть у Вашинготні. І кубинці пишаються тим, що він навіть трошки вищий, ніж американський. Але останнім часом фасад будівлі вицвів, а штукатурка в багатьох місцях посипалася, оголивши арматуру. Однак, уряд Росії вирішив відреставрувати будівлю.

Про це на сторінках Sueddeutsche Zeitung пише оглядач Мігель Хельм, додаючи, що цей жест Москви ілюструє феномен збільшення російської присутності на Кубі. Минулого тижня острівна комуністична країна попросила у Росії допомогти модернізувати свою оборонну промисловість. І зробити це зголосився "Рособоронекспорт".

У Вашингтоні і Гавані російська активність на "острові свободи" викликає у багатьох занепокоєння. Кубинська журналістка Йоані Санчес помітила в цьому небезпеку: "В Латинській Америці знову розгорається Холодна війна. Поки президент США Дональд Трамп не проявляє особливого інтересу до Куби і Латинської Америки, свій вплив у регіоні збільшує Росія", - писала вона на сторінках іспанської газети El Pais.

Американський сенатор Патрік Лікі переконаний, що нове співробітництво між Московю і Гаваною може загрожувати безпеці США. Такої ж думки дотримуються і експерти американського аналітичного центру American Security Project, який заснував екс-Держсекретар США Джон Керрі і колишній міністр оборони Чак Хейгел.

"Трампу не варто відмовлятися від політики зближення з Кубою, інакше економічний і геополітичний вакуум поруч з кордонами США заповнить Росія", - зауважили експерти організації.

Sueddeutsche Zeitung нагадує, що в часи Холодної війни Куба і СРСР були союзниками. Радянський режим аж до свого падіння підтримував комуністичну карибську країну нафтою і дотаціями. Але в 90-х Кремль припинив контакти з Гаваною. Тепер він змінив свою позицію. За останні два роки уряди країн домовилися про десятки різних спільних проектів.

Загалом, Росія інвестувала в Кубу близько 4 мільярдів доларів. А в 2014 році Володимир Путін навіть списав 90% кубинських боргів, які лишилися ще з часів СРСР. З травня минулого року Росія знову почала постачати нафту на Кубу. Втім, поки не відомо, чи платить Москві економічно слабка карибська країна, чи ж вона знову отримує російські дотації, як в часи СРСР. Але багато чого говорить про те, що Кремль знову дає режиму Кастро вигідні кредити.

Раніше повідомлялося, що Трамп розірвав укладені Обамою угоди з Кубою. За словами Трампа, США відновить торговельне ембарго і заборону туристичних поїздок на Кубу. При цьому рейси американських компаній з заходом на Кубу будуть збережені, але і в цій сфері буде більше обмежень. Посольство США у Гавані також продовжить свою роботу.

Нагадаємо, в кінці 2014 року США і Куба поступово почали дипломатичне зближення. У липні 2015 року, після більш ніж півстолітнього перерви, відкрилися посольства США на Кубі і Куби – у США.

17 лютого 2016 року Куба і США підписали угоду про відновлення авіасполучення.

22 березня 2016-го острівну державу відвідав президент США Барак Обама. Він став першим президентом в історії країни, побували на Кубі, після Джона Калвіна Куліджа, здійснив візит до Гавани в 1928 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі