Росія має три важелі для дестабілізації Молдови – Le Monde

Поділитися
Росія має три важелі для дестабілізації Молдови – Le Monde Росія має кілька важелів вплину на Молдову. Ілюстрація © puerrtto.livejournal.com
Видання пише, що на Заході розглядають Молдову прикладом успіху в інтеграції з ЄС, але Росія ще не сказала "останнє слово".

Росія продовжує наступ проти Молдови – маленької країни, затиснутої між Україною і Румунією, яка переживає потрясіння через свої національні меншини і спроби Москви маніпулювати ними.

Про це сьогодні пише Мірель Бран на сторінках французького видання Le Monde. Складний етнічний склад Молдови дозволяє Кремлю впливати на неї і за потреби дестабілізувати її. Оглядач нагадує, що на початку місяця проросійські депутати молдовського парламенту надали автономію регіону Тараклія, що на півдні країни.

Тут мешкає 50 тисяч людей, які живуть у двох містах і кількох селах. Більшість з них – болгари. Депутат від Комуністичної партії Молдови Олена Бондаренко стала автором законопроекту про автономію Тараклії. Вона запевняє, що в регіоні потрібно "зберегти болгарську культуру" і тому йому потрібна певна самостійність.

"З одного боку, в ідея проекту непогана. Але його мета – автономія. І це може спричинити появу нового нестабільного регіону", - пояснив проєвропейський депутат Валеріу Мунтяну.

В цей же час, на сході Молдови вже є регіон, яким маніпулює Москва. Це Придністров'я. В 1992 році Росія відправила сюди близько 2 тисяч своїх солдатів, які окупували цю частину молдовської території, пояснивши нібито "захистом прав російськомовних". З того часу Придністров'я виживає лише завдяки грошам з Москви.

Окрім того є ще один проросійськи налаштований регіон – Гагаузія. Він також має автономний статус, а його населення становить близько 160 тисяч людей. Другою мовою в Гагаузії стала російська. А місцеві політики постійно говорять про необхідність посилення зв'язків з Росією.

Минулого року в Гагаузії пройшов референдум, на якому 90% проголосували за те, щоб відділитися від Молдови і вступити в Євразійський союз, якщо Кишинів далі буде зближуватися з Євросоюзом.

"Гагаузія, Тараклія, Придністров'я – три регіони, які дозволяють Росії посилити свій вплив на Молдову, котра впродовж останніх років зуміла розвернутися обличчям до Заходу", - йдеться в статті.

Оглядач пише, що на Заході називають Молдову успішним прикладом інтеграції з ЄС, поки в інших учасників програми Східного партнерства виникли труднощі. Приміром, Україна зіштовхнулася з російською військовою агресією, а в Грузії до влади прийшов уряд, який почав вагатися щодо продовження європейського курсу.

"Але Росія поки ще не сказала останнього слова щодо Молдови, яку вона вважає буфером між собою і Заходом", - йдеться в статті.

Раніше видання Die Zeit писало, що Придністров'я "заздрить" Криму, а Молдова виманює людей зарплатами. В цей де час, відносини між Кишиневом і Москвою загострюються. Нещодавно Молдова не пустила російських пропагандистів в Придністров'я. Журналістів телеканалу Збройних сил Росії "Звезда" затримали в аеропорту Кишинева. Раніше молдовська сторона не впустила в країну Дмитра Кисельова і головному редактору редакції новин телеканалу "Россия 1". Їм заборонили в'їзд на 5 років. У відповідь МЗС Росії нагадав Молдові про Україну через видворення пропагандистів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі