Росія і далі буде принижувати слабкого Обаму – WSJ

Поділитися
Росія і далі буде принижувати слабкого Обаму – WSJ Обама дозволяє Росії принижувати себе. Ілюстрація © ulanovka.ru
Видання радить не дивуватися, якщо Москва безкарно почне збивати американські літаки в Сирії.

Що не день, то на Близькому Сході з'являються нові сюрпризи для адміністрації Барака Обами. Російські військові літаки порушили повітряний простір Туреччини, а значить НАТО, і, за словами Генерального секретаря Єнса Столтенберга, це була "не випадковість".

"А що будуть США робити, якщо Росія зіб'є турецький літак, щоб перевірити готовність НАТО виконувати 5 пункт статуту, який зобов'язує Альянс розцінювати атаку проти одного з членів як агресію проти всіх?" - пише в редакційній статті Wall Street Journal.

Видання нагадує, що турецький інцидент стався після того, як Росія почала бомбити позиції повстанців у Сирії, яких підтримують США. При цьому Дамаск, Москва, Тегеран і Багдад домовилися обмінюватися розвідувальними даними для завдання удару по повстанцям. Все це відбулося на фоні того, як в Пентагоні почали розглядати поразку програми підготовки опозиціонерів Сирії, які воюють проти режиму Башара Асада, яка обійшлася американській стороні в 500 мільйонів доларів. Крім того, у військовому відомстві почали розслідувати витік стратегічних оцінок і розвідувальних даних кампанії проти "Ісламської держави".

"І все це сталося лише за останні два тижнів. Тож не варто дивуватися, якщо Москва націлить свої ракетні радари на винищувачі США чи зіб'є американський безпілотник. Якщо американський президент радше змириться з приниженням, ніж візьме на себе відповідальність, можна бути впевненим, що його можна і далі принижувати", - йдеться в статті.

Нічого з того, про що говорив Барак Обама щодо Близького Сходу, не справдилося. Він запевняв, що "Аль-Каїда" на шляху до повної поразки, режиму Башара Асада лишилися кілька днів, а Сирія відмовилася від хімічного арсеналу. Віщування президента США "збулися" точно навпаки.

Навіть тепер, коли всі ці помилки стали відомими, Білий Дім все ще сподівається, що угода з Іраном щодо ядерної програми відкриє нові шляхи для регіональної співпраці з аятолою. Натоміть верховний лідер Алі Хаменеї вирішив, що угода – це капітуляція США і він тепер підвищив ставки в Сирії. Москва і Тегеран відкрито координують їхні спільні дії на боці Асада і "марширують через відкриті двері американського зречення".

Загроза полягає в тому, що кожна провокація і вторгнення, які лишилися без відповіді, підштовхують вісь "Москва-Тегеран-Дамаск" до нових випробувань меж, які допускають США. Що ж станеться, якщо Башар Асад знову застосує хімічну зброю проти власного народу, користуючись підтримкою Росії з повітря в якості захисту від потенційного тиску?

Варто підкреслити, що російська провокація у небі Туреччини сталася над провінцією Хатая, де мешкає багато прихильників алавітської течії. Режим Асада ніколи не визнавав цю територію турецькою. Колишній посол США в Туреччині Джеймс Джефрі вважає, що ця російська провокація може бути "попередженням" для Анкари, щоб вона не втручалася у війну в Сирії. Або ж Росія просто ігнорує чутливість регіону і наражається на небезпеку. В будь-якому випадку, можливість доленосних прорахунків зростають.

"Було би добре думати, що Сюзан Райс і команда Національної ради безпеки США готують якісь серйозні плани на випадок, якщо Москва наважиться на більш масштабну сутичку чи допустить серйозний прокол. Обама дав чітко зрозуміти, що він не буде ув'язуватися у війну чужими руками в Сирії, що можна трактувати як зраду лояльних до США сил, які зараз бомбить Росія. Також сумнівно звучить і заява Білого дому щодо продовження протистояння іранським регіональним амбіціям попри ядерну угоду", - йдеться в статті.

Тим часом, Росія почала ракетні обстріли Сирії з кораблів у Каспійському морі. 30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що з 57 авіаударів, нанесених російськими ВПС Сирії, лише два були нанесені по позиціях бойовиків ІДІЛ. Сирійська опозиція заявила, що армія Башара Асада почала наступ за підтримки російських літаків.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі