Росія фінансує конфлікт у Сирії, незважаючи на рецесію - FT

Поділитися
Росія фінансує конфлікт у Сирії, незважаючи на рецесію - FT Москва може дозволити собі військову операцію в Сирії © Міноборони РФ
Військова кампанія в Сирії для РФ обходиться дешевше, ніж для США.

Будь-якому західному лідеру, який розпочав військову операцію за кордоном у розпал рецесії, було б важко переконати свій народ заплатити за неї. Влада Росії ж направила свій проект бюджету на 2016 рік в Держдуму, навіть не згадавши в ньому про бомбардування Сирії, пише Катрін Хілл у статті на сторінках британського видання The Financial Times.

Низькі ціни на нафту, слабкий рубль і західні санкції привели до скорочення економіки Росії на 3,4 % у першому півріччі, тому "Росії, бюджет якої на половину покладається на доходи, пов'язані з нафтою, довелося затягнути паски".

"Незважаючи на все це, Москва може дозволити собі військову операцію в Сирії. Тому що для неї це дешево в порівнянні з аналогічними починаннями з боку США, оскільки 17 років поспіль збільшується фінансування, а непрозорий бюджет допоміг заповнити кишені військових", - кажуть експерти оборони.

Навіть, якщо Росія продовжить свої авіаудари на поточному рівні протягом усього року, вона буде використовувати менше, ніж на 3 % коштів, які виділили на національну оборону в 2016 році, згідно з даними дослідницької групи IHS jane's.

"Ми вважаємо, що військова кампанія зараз за один день проведення коштує від $ 2,3 до $ 4 млрд", - сказав старший аналітик IHS jane's Бен Мурс. На національні витрати на оборону в 2016 році виділено $ 51 млрд. Уряд переглянув деякі колишні скорочення на "оборонку" і в наступному році вирішили його збільшити на 0,8%. При цьому, як підкреслює видання, більше чверті з бюджету в цьому році було виділено на військові витрати, і величезні частини військового бюджету є секретними.

"Це відсутність громадського контролю і видимого фінансового тягаря дозволяє Путіну продовжувати або навіть розширювати його гучний геополітичний виклик Заходу", - йдеться в статті.

Все це відбувається на ряду з підтримкою військових дій Росії з боку народу: вона зросла на 14 % і наблизилася до 70 % в кінці вересня (згідно з опитуванням "Левада-Центру"). При цьому рейтинг Путіна знаходиться на рівні 89,9 %.

Розрахунок Мурс ґрунтується на тому, що в Росії 36 винищувачів і 20 вертольотів на авіабазі Латакія, вони виконують в середньому 30 вильотів в день, за один виліт падають п'ять бомб. Крім того, він бере до уваги наявність принаймні, 1500 солдатів, плюс військово-морська підтримка. Як наголошується, що Росія може економити паливо, підтримуючи війська по морю, зарплата солдатів і медичні рахунки нижче (ніж у США).

Інші експерти із зовнішньої "оборонці" РФ кажуть, що неможливо розрахувати вартість втручання Сирії точно через непрозорість оборонного бюджету Москви. Але вони погоджуються, що це, ймовірно, мізер порівняно з спільними військовими витратами.

"Витрати на кампанію в Сирії просто зникнуть у величезній чорній дірі військового бюджету нашої країни", - сказав експерт по військовій економіці в незалежному Інституті Гайдара з економічної політики у Москві Василь Зацепін. "Прозорість наших оборонних витрат зменшується з приходом кожного нового міністра оборони", – додає він.

Високопоставлений урядовець заявив, що очікувані витрати на операцію Сирії будуть виконані шляхом скорочення кількості та масштабів внутрішніх військових навчань. Міністерство оборони не розкриває подробиць про вартість таких навчань.

Деякі аналітики сфери оборони кажуть, що очікуване зволікання в закупівелях у рамках програми озброєнь вивільнить кошти для кампанії в Сирії. Крім того, вони очікують, що Москва знизить витрати на війну, використовуючи "прострочені" боєприпаси.

Читайте також: Росія, Іран і Сирія створили штаб в Іраку для координації боротьби з ІДІЛ – ЗМІ

Раніше повідомлялося, що сирійська опозиція відхилила пропозицію Росії про спільні дії проти бойовиків "Ісламського держави".

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заяви Росії щодо її мети цієї кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні Асаду, а не терористи "ІД".

У той же час агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якої пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі