Росія дестабілізує Захід, ніби їй нічого втрачати - The Guardian

Поділитися
Росія дестабілізує Захід, ніби їй нічого втрачати - The Guardian Путін намагається зміцнити свої політичні позиції, атакуючи інші країни. © Сайт президента России
Путін добре розуміє, що його країна більше не супердержава, але він намагається посилити свої внутрішньополітичні позиції за рахунок втручання у справи Європи і Америки.

Починаючи з референдуму щодо Brexit і закінчуючи виборами президентів Франції і США, Росія намагалася завдати серйозної шкоди західним демократіям.

14 листопада стало відомо, що сотні фальшивих сторінок на Twitter, пов'язані з Кремлем, були використані для впливу на британську політику.

"Ця схема надто послідовна і широко розповсюджена, щоб бути випадковістю. Що ж відбувається насправді?" - запитується на сторінках The Guardian історик Роберт Сервіс.

На його думку, російські політики вирішили, що їм нічого втрачати. Вони думають, що Захід послідовно намагається принизити Росію. В червні Володимир Путін назвав санкції, запроваджені після російської агресії проти України, "останньою фазою агресивної діяльності Заходу". І він не один так думає. Його близькі соратники накидаються на Європу і США із ще більш огидними обвинуваченнями.

Всі ці абсурдні ідеї з'явилися через усвідомлення Кремлем, що він більше не має такого великого впливу, як колись. Поряд з цим, росіяни звинувачують НАТО і США у ворожості і втручанні у справи Європи. Зокрема, вони неодноразово закидали західним структурам відділення Косово від Сербії. Тож у Москві вирішили, що їм теж можна втручатися у справи інших країн. Відмінність лише в тому, що Путін ніколи не визнає це втручання. Нещодавно під час зустрічі з Дональдом Трампом він знову повторив заперечення російського втручання у вибори в США.

Історик зауважує, що останні опитування в Росії показують, що російський президент виграє, атакуючи і критикуючи іноземців. Росіяни бачать в цьому "прямоту", яку вони цінують.

"Путін збирається триматися за те, що він вхопив включно з Кримом. Але дечого у нього немає, і це динамічна економіка", - йдеться в статті.

Роки президентства Путіна були змарновані на озброєння і війни замість того, щоб присвятити їх реформуванню російської економіки.

"Путін почав сприймати світову політику як змагання з нульовою сумою. Він насолоджується, коли бачить, як Європа страждає від внутрішніх розбіжностей", - зауважує автор.

На думку історика, російський президент намагається виявити слабкі місця Європи. Він більше не приховує своїх намірів. Місяць тому він відкрито говорив про необхіднсть зруйнувати нинішню структуру світового порядку.

"Зруйнувати зв'язки, які об'єднують і зміцнюють країни Європи разом і окремо - це відпрацьована стратегія Кремля. Російська влада намагається робити те, що, згідно з його обвинуваченнями, американці хочуть зробити з Росією. І Захід поки не продемонстрував, що у нього є план протидії розчинникам, які росіяни впорснули в демократичні процеси", - йдеться в статті.

Раніше, Facebook і Twitter показали масштаб втручання РФ у вибори в США. Так, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачування" громадської думки в США. Своєю чергою Twitter повідомляє, що ідентифікував 2752 фейкові облікові записи, що набагато більше, ніж заявлене раніше кількість – 201.

27 жовтня велике журі присяжних у Вашингтоні схвалило перші обвинувачення в рамках розслідування про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі