Росія бачить можливість для себе у війні в Нагірному Карабасі – FT

Поділитися
Росія бачить можливість для себе у війні в Нагірному Карабасі – FT Росія хоче посилити свій вплив на Кавказі © trend.az
Москва намагається посилити політичний вплив у регіоні, який може допомогти ЄС диверсифікувати енергетичний ринок.

В той час, як один із найскладніших конфліктів в Європі знову опинився за крок від війни, Росія посилює свої дипломатичні зусилля. Минулого місяця після 20 років перемир'я у Нагірному Карабасі знову спалахнули бої, в ході яких загинули понад 100 людей.

У відповідь, президент Росії Володимир Путін взявся організовувати нові мирні переговори у Москві, відправивши своїх високопоставлених представників у регіон. Аналітики і дипломати кажуть, що Москва намагається виступити в ролі "миротворця", щоб посилити свій і без того великий вплив на багатий на енергоносії регіон, за рахунок якого ЄС хоче скоротити свою залежність від російського газу. Про це сьогодні пише Financial Times.

"Коли США стали такими тихими, Путін заповнив вакуум, від якого у Баку і Єревана з'явилося відчуття, що вони лишилися самі. І він – єдиний гравець", - прокоментував колишній посол США в Азербайджані Метью Бриза.

Видання нагадує, що як тільки 20-річне перемир'я було порушене, російські міністри закордонних справ і оборони впродовж години зв'язалися зі своїми колегами в Баку і Єревані. А вже через кілька днів після цього відбулися тристоронні переговори в Москві, на яких Вірменія і Азербайджан домовилися припинити вогонь. Ще через день міністр закордонних справ і прем'єр-міністр Росії відвідали Баку і Єреван.

Ця російська енергійна дипломатія затьмарила роботу Мінської групи ОБСЄ, яка з 1994 року працює над пошуками мирного вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі. Група провела першу зустріч аж 5 квітня. На той час сторони у Москві вже домовилися про нове перемир'я.

"Мене дуже здивувало, що Мінській групі ОБСЄ знадобилося так багато часу, щоб зібратися", - сказав посол Азербайджану в Лондоні Тахір Тагізадех.

А міністр закордонних справ Вірменії прокоментував Financial Times, що Єреван "вдячний Росії за її зусилля і сподівається, що вони продовжаться, поки остаточне рішення не буде досягнуте".

В цей же час, американські дипломати в приватних розмовах визнають, що Вашингтон не має бажання втручатися в Нагірний Карабах, оскільки президентський термін Барака Обами вже завершується. Водночас, Нагірний Карабах через своє географічне розташування між Європою, Росією, Іраном і Туреччиною, може стати спалахом, який дестабілізує весь Кавказький регіон.

Тим часом, Моска не лише виступає в якості миротворця. Вона також озброює як Азербайджан, так і Вірменію. Нещодавно прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія і далі буде озброювати обидві сторони конфлікту в Нагірному Карабасі. Він додав, що якщо Азербайджан і Вірменія будуть купувати в когось іншого зброю, а не в Росії, тоді ситуація між країнами "стане ще більш складною".

Раніше видання Washington Post писало, що у карабахський конфлікт можуть бути втягнуті великі світові держави. Зокрема, втрутитися можуть Росія, яка підтримує Вірменію, і Туреччина, яка стала на бік Азербайджану.

Чергове загострення ситуації в Нагірному Карабасі сталося в ніч на суботу, 2 квітня. Сторони конфлікту звинувачують один одного в обстрілах по всій лінії фронту. У той же день прем'єр Вірменії заявив про нанесення силами країни істотних втрат азербайджанській стороні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі