Робота кремлівських "тролів" схожа на проституцію - The Times

Поділитися
Робота кремлівських "тролів" схожа на проституцію - The Times Організація, виплекана Євгеном Пригожиним, має безліч своїх специфічних особливостей © ТАСС
"Тролі" не люблять зізнаватися, чим насправді займаються, а тих, хто сумнівається, "заспокоюють" високими зарплатнями "у конвертах". У кращому випадку.

Що відчувають кремлівські "тролі", як вони працюють, і як люди взагалі потрапляють на таку роботу? Про все це на власному прикладі розповів співробітник скандально відомої "фабрики тролів" - "Агентства інтернет-досліджень", Віталій Беспалов, який дав інтерв'ю британському виданню The Times, передає УНІАН.

Так, після березневого теракту на Вестмінстерському мосту в Лондоні, столиці Великобританії, західний сегмент популярної соціальної мережі Twitter заполонило фото, яке розповсюджувалося із яскраво вираженим исламофобським підтекстом. На фотографії молода жінка в хіджабі йшла мимо поранених людей, дивлячись у телефон і не звертаючи уваги на постраждалих під час теракту. Картинка супроводжувалася підписом "Мусульманка не звертає увагу на теракт і спокійно собі йде повз чоловіка, який помирає, дивлячись у свій телефон".

Пізніше було з'ясовано, що якщо придивитися до фото, то стає ясно, що жінка - одна з постраждалих під час теракту і теж була травмована. Проте було пізно - для світу Twitter це вже не мало ніякого значення, так як фото стало вірусним. Його оприлюднив SouthLoneStar, користувач, який був підписаний, як "патріот США" з Техасу.

Однак насправді цей інформаційний вкид народився у п'яти тисячах кілометрів від Техасу, в надрах кремлівської "фабрики тролів", пише видання.

Офіційно, звичайно, "фабрика тролів" носить зовсім іншу назву - вона іменується "Агентством інтернет-досліджень". Однією з найгучніших її "заслуг" є участь в організації втручання до президентських виборів США 2016 року. Втім, як зазначають аналітики, організацію цікавлять всі великі події у західному світі - природно, теракт на мосту не став винятком.

Віталій Беспалов знає усю "кухню" "фабрики тролів" зсередини - як-ніяк, він і був одним з "тролів" Кремля і прекрасно розібрався, як там все функціонує.

Потрапити до лав "тролів" досить нескладно - так, у вересні 2014 року Віталій прибув у Санкт-Петербург із Сибіру, відгукнувшись на оголошення про набір копірайтерів з несподівано щедрою платнею, еквівалентною приблизно 770 британських фунтів стерлінгів на місяць (67 з гаком тисяч рублів за нинішнім курсом). А вже через кілька днів Беспалов зрозумів, що його найняли штампувати фальшиві новини Кремля про війну з Україною.

Беспалов відзначає кілька моментів, які запам'яталися йому на "фабриці тролів" - аномально високі навіть для "другої столиці" Росії зарплати і такі ж аномально молоді співробітники; деяким керівникам відділів було ледь за двадцять, що для Росії, загалом-то, нехарактерно. Втім, робота "тролів" була далека від гламурності - наприклад, у робочий час коридори постійно патрулювалися службою безпеки організації. Коли у 2016 році вибухнув ряд скандалів з викриттями роботи "фабрики тролів", нових співробітників стали перевіряти на детекторі брехні, а сама організація "змінила обстановку", переїхавши в іншу, куди більш захищену будівлю.

Беспалов додав, що багатьох його колег мучили докори сумління за ту беззастережну брехню, яку вони змушені щодня публікувати. Таких в основному заспокоювали високою зарплатнею, яка в організації видавалася "а конверті". Втім, чимало було й таких, хто сам повірив у ту брехню, що вкидав зо дня на день, або просто фанатично відданих режиму Путіна співробітників.

"Робота троля трохи нагадує роботу повії. Люди не люблять зізнаватися у тому, чим вони займаються", - гірко пожартував росіянин під кінець інтерв'ю.

Нагадаємо, у США ввели санкції проти 14 співробітників російської "фабрики тролів" - "Агентство інтернет-досліджень" бізнесмена Євгена Пригожина. Їх звинувачують у втручанні в американські вибори 2016 року.

16 лютого Міністерство юстиції США висунуло 13 громадянам Росії і трьом російським компаніям звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Усі обвинувачені є співробітниками компанії "Агентства інтернет-досліджень". Вашингтон висловив намір домагатися їх екстрадиції.

Раніше прес-служба Twitter також повідомляла, що у США близько 1,4 мільйона користувачів соціальної мережі Twitter були повідомлені про те, що вони взаємодіяли з обліковими записами, пов'язаними з так званою "фабрикою тролів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі