Рівень доходів значною мірою залежить від місця проживання - The Economist

Поділитися
Рівень доходів значною мірою залежить від місця проживання - The Economist © facebook.com
Можна бути талановитим і працьовитим, але доходи все одно будуть гостро залежати від того, в якій країні люди працюють.

Існує кілька причин, чому одні люди зароблять більше грошей, ніж інші. Вони можуть бути розумнішими, працювати важче чи мати рідкісний талант. Вони можуть виконувати роботу, за яку платять більше, тому що вона не приємна чи небезпечна. Всі ці фактори важливі. Але наточнішим фактором передбачення рівня заробітку лишається місце народження. Про це пише The Economist, яке проаналізувало зміни в глобальному рівні доходів за останні 43 роки. Видання зауважує, що люди в країнах, що розвиваються, зокрема в Китаї, стали багатшими за цей час. Але навіть середній клас у багатих країнах казково багатий, відповідно до світових стандартів.

Згідно з даними Brookings Institution, люди, які перебувають на 50-й процентилі шкали доходів у США займають 93-тю прецентиль глобальної. Частково причина того, чому люди в заможному світі заробляють більше, в тому, що вони краще освічені, а отже і більш продуктивні. Але продуктивність також залежить і від того, де людина живе. Дослідження Майкла Клеменса і Ханни Постел з Центру глобального розвитку оцінювало те, як змінювалися зарплати гаїтян після того, як їхня країна постраждала від нищівного землетрусу в 2010 році. Дослідники з'ясували, що гаїтянські фермери, які отримали візи в США, невдовзі почали заробляти на 1400% більше у порівнянні з тими, хто лишився в Гаїті. Просто переїхавши країну з верховенством закону, хорошою інфраструктурою, складними компаніями, гаїтяни дуже різко стали значно продуктивнішими.

Ліберальний філософ Джон Раулс якось запропонував розумний уявний експеримент. Він питав людей, які б державні політики вони підтримали, якби голосували до свого народження, коли ще не знали, які у них будуть таланти чи особливості. Роулс наголошував, що за такою "вуаллю незнання" ніхто не підримує політичні ініціативи про расову, статеву чи будь-яку іншу дискримінацію.

Видання зауважує, що не бачить причин, чому "вуаль незнання" не можна застосувати на глобальному рівні.

"Не знаючи, в який країні ви народитесь: в багатій чи бідній, - яку міграційну політику ви б обрали? Політики у багатих країнах, які цінують свою роботу, ніколи не поставлять таке питання. Але воно вимагає відповіді все одно", - пише The Economist.

Міністерство соціальної політики прогнозує найближчими роками посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу. За словами першого заступника міністра соцполітики Ольги Крентовської, попит на українських заробітчан вище у найближчих сусідів - Польщі, Словаччині, Литві та Хорватії.

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у спецпроекті Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Кровотеча" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі