РФ збирається розширити санкції проти Туреччини на готельний бізнес — Ъ

Поділитися
Росія розширить санкції проти турецьких готелів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Пмо під заборону можуть потрапити бронювання та продаж номерів турецькими готелями у Росії.

Росія готується ввести додаткові санкції проти Туреччини, які торкнуться готельного бізнесу, деревообробки, навчання пілотів, а також держзамовлень в будь-якій галузі.

На другому етапі розширено й уточнено економічні санкції. Відповідний проект був спрямований прем'єру Дмитру Медведєву 9 грудня, пише "Коммерсантъ".

Нова постанова вводить список "видів робіт (послуг), які забороняються на території РФ для організацій, які перебувають під юрисдикцією Туреччини".

За даними видання, мова йде, по суті, про зупинку імпорту робіт і послуг - заборону російським юридичним особам укладати контракти з профільними турецькими контрагентами.

Одночасно повністю забороняється будь-яка участь турецьких резидентів у держзакупівлях РФ.

При цьому співрозмовник видання звернув увагу на те, що обмеження торкнуться тільки нових контрактів (ті, що укладені до 10 грудня, залишаються легальними), а в майбутньому можливі виключення для вже працюючих на російському ринку турецьких компаній, що мають у Росії бізнес.

Під першим пунктом (будівництво), мабуть, мається на увазі те, що турецькі компанії не зможуть будувати що-небудь саме в Росії.

"А ось заборона діяльності готелів вимагає роз'яснень, адже турецький готель, надаючи свої номери в користування, здійснює діяльність на території Туреччини, а не РФ, - уточнює юрист. - Втім, я припускаю, що під заборону можуть бути віднесені бронювання та продаж номерів турецькими готелями зі своїх сайтів та сайтів типу booking.com російським покупцям".

У цілому, визнають юристи, "виходячи з нечітких формулювань, не можна виключити, що постанова може бути витлумачена як загальна заборона на укладення контрактів з турецькими компаніями за вказаними видами діяльності".

Виходом, додає юрист, може стати використання посередників з інших країн.

Контролювати застосування санкцій може Росфінмоніторинг за участю ЦБ, а уряд отримає право регулювати ситуацію в ручному режимі, уводячи ті або інші винятки.

24 листопада на турецько-сирійському кордоні був збитий російський Су-24. Обидва пілоти катапультувалися, але в повітрі їх обстріляли повстанці. Командир літака підполковник Олег Пєшков загинув. Також загинув морпех Олександр Позинич - член спрямованої на пошуки штурмана літака групи. Це перші офіційно визнані втрати РФ в Сирії. Штурмана Костянтина Мурахтіна успішно евакуювали на російську базу Хмеймім. За даними Анкари, винищувач F-16 збив Су-24 після того, як він порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не відгукнувся на попередження. У Міноборони РФ стверджують, що літак летів суворо в повітряному просторі Сирії.

Путін зажадав від Туреччини офіційних вибачень, а президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відмовився зробити це.

Через цей конфлікт між двома країнами РФ вирішила скасувати туристичне співробітництво з Туреччиною, відмовилася від спільних військових і наукових контактів, скасувала безвізовий режим і обмежила торгівлю.

Загальний обсяг потенційних втрат від згортання співробітництва в різних сферах ЗМІ оцінили у понад 40 млрд доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі