Результати виборів президента Грузії не змінять зовнішню політику країни – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Результати виборів президента Грузії не змінять зовнішню політику країни – експерт
Але другий тур вплине на розподіл сил в грузинському політикумі, вважає експерт.

У неділю відбувся перший тур останніх прямих виборів президента Грузії. ЦВК країни оголосила про те, що у другий тур вийшли незалежний кандидат Саломе Зурабішвілі, яку підтримала правляча партія, і представник опозиції Грігол Вашадзе. Розрив між кандидатами склав менше одного відсотка голосів. Однак результати другого туру не змінять зовнішньої політики Грузії, хоча і вплинуть на розподіл сил в грузинському істеблішменті, пише для DT.UA Микола Замікула з Національного інституту стратегічних досліджень.

"Результати (другого туру) безперечно матимуть вплив на розподіл сил у грузинському політикумі, на перспективи подальшої боротьби "мрійників" та "мішистів". Утім, головне, що вони за будь-яких умов не змінять зовнішньополітичної орієнтації Тбілісі. Європейський курс є пріоритетом для всіх основних кандидатів. Отже, Грузія вже пройшла свою точку неповернення на шляху від сфери російського впливу до Європи. Залишається тільки сподіватись, що найближчі вибори в Україні продемонструють ті самі тенденції і в нашій державі", - зазначає Замікула.

На початку 2010-х влада в Грузії від сил Міхеїла Саакашвілі перейшла до опозиції - новоствореної партії "Грузинська мрія", очолюваної мільярдером Бідзіною Іванішвілі. "Мрійники" до сьогоднішнього дня керують країною, а прихильники Саакашвілі - "мішісти" - утворюють опозицію, а в двох політичних таборах також існують внутрішні розбіжності, пише автор.

"Боротьба між цими таборами визначає характер грузинського політичного життя. При цьому останнім часом кожному з них загрожують внутрішні суперечності. У 2017 році відбувся розкол у лавах ЄНР. Конфлікт між Саакашвілі, який перебуває у вигнанні за кордоном, та впливовою групою політиків з його оточення, очолюваною Давидом Бакрадзе з Гігі Угулавою, призвів до того, що останні сформували окрему політичну силу під назвою "Європейська Грузія". Більше того - до неї перейшла більшість парламентської фракції Руху", - додає Замікула.

Разом з тим посилилися розбіжності в поглядах між керівництвом "Грузинської мрії" і Георгієм Маргвелашвілі, обраним на посаду президента від цієї політичної сили в 2013 році.

"Серія протестів, викликаних свавіллям правоохоронних органів, та конфлікт з Іванішвілі призвели до відставки прем'єр-міністра держави Георгія Квірікашвілі влітку 2018 року", - резюмує автор.

Читайте також: Екс-міністри уряду Саакашвілі вийшли у другий тур виборів президента Грузії

У неділю, 28 жовтня, в Грузії відбулися вибори президента країни. На пост глави держави преендовали 25 осіб: 19 кандидатів від політичних партій і шість – від ініціативних груп. На наступний день ЦВК Грузії оголосило, що у другий тур пройшли Зурабішвілі, за яку проголосували 38,64%, і Вашадзе з результатом в 37,74%. Явка на виборах склала 46,78%.

Детальніше про вибори в Грузії читайте в статті Миколи Замікули "Реванш "мішистів" чи посилення "мрійників"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі