Результат проміжних виборів не вплине на торговельну війну США і Китаю - CNBC

Поділитися
Результат проміжних виборів не вплине на торговельну війну США і Китаю - CNBC Торгова війна між США і Китаєм почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь © slon.ru
Демократи, як і республіканці підтримують жорсткі заходи щодо розкрадання Пекіном американської інтелектуальної власності.

Проміжні вибори в Конгрес, які відбулися в середу, 6 листопада, внесуть суттєві зміни в американську внутрішню політику, але навряд чи переламають ситуацію в торговельній війні між США і Китаєм. Стратеги вважають, що навіть враховуючи виграш демократів на виборах в Палату представників, політика Трампа "Америка насамперед" навряд рішуче змінить курс, пише телеканал CNBC.

Згідно з попередніми результатами проміжних виборів, демократи отримали контроль над Палатою представників, а республіканці зберегли контроль над Сенатом. Обидві палати складають Конгрес - головний законодавчий орган, який приймає рішення в країні, і утвердження кожної з них необхідно для перетворення законопроекту на закон. Результат виборів загрожує Трампу ускладненнями в просуванні ініціатив у деяких сферах, таких як військові витрати або міжнародні відносини. Але стосовно торговельної політики, Трамп володіє виконавчої влада, і може приймати рішення, незалежно від того, розділений Конгрес чи ні.

Справа в тому, що "у Конгресу немає можливості контролювати торговельну політику. Білий дім володіє широкими повноваженнями, щоб діяти в односторонньому порядку", - йдеться в аналізі RBC Capital Markets.

Що означає результат проміжних виборів для Китаю, ЄС і інших

"Що стосується торговельної війни між Китаєм і США, все залишиться так само, якщо не стане гірше", - сказав Стівен Окун, старший радник McLarty Associates.

Вважається, що і демократи, і республіканці підтримують більш жорсткі заходи в питаннях торгівлі з Китаєм і щодо розкрадання Пекіном американської інтелектуальної власності. В результаті президент може заручитися підтримкою обох партій, оскільки він підштовхує Китай до скорочення двосторонньої дефіциту.

"Демократи традиційно є більш протекціоністською партією, в той час як республіканці войовничо налаштовані до всього, що стосується Китаю", - сказав Девід Адельман, колишній посол США в Сінгапурі і ад'юнкт-професор Нью-Йоркського університету.

Він зазначив, що результати проміжних виборів не вплинуть на протекціоністську політику Трампа. Однак, якщо б Трамп захотів вивести США з Всесвітньої торгової організації або знову ввести мита проти Європейського Союзу, демократи могли б втрутитися.

"Хоча торгівля зазвичай не є ключовим питанням для демократів, навряд чи вони підтримають торговельну війну з традиційними союзниками, такими як ЄС", - йдеться у звіті економістів ING Group.

Напередодні в США відбулися проміжні вибори в Конгрес. Американці повністю переобрали нижню палату парламенту – Палату Представників, а також 35 сенаторів із 100. Крім того, були переобрані 39 губернаторів штатів і територій, а в ряді штатів пройшли інші місцеві вибори, в тому числі і вибори мерів окремих міст.

Президент США Дональд Трамп виявив бажання закінчити торговельну війну з Китаєм. Він попросив головних секретарів кабінету написати потенційний договір, що буде означати перемир'я в торгових конфліктах. Раніше Трамп стверджував, що Вашингтон переможе у торгових суперечках з Китаєм, що в кінцевому підсумку закінчиться вигідною для США угодою.

З 24 вересня США ввели 10-процентні мита на китайські товари на суму в $ 200 млрд у рік і попередили, що тариф зросте до 25% з 1 січня 2019 року, якщо Пекін не піде на поступки. Одночасно нові мита на американські товари на суму $ 60 млрд почали діяти в Китаї.

Раніше сторони взаємно ввела мита на продукцію вартістю $ 50 млрд.

Торгівельна війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішенняпідвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі