Референдум в Нідерландах щодо євроінтеграції України смішний і абсурдний – EUObserver

Поділитися
Референдум в Нідерландах щодо євроінтеграції України смішний і абсурдний – EUObserver Амстердаму стоит проигнорировать результаты референдума © GeenPeil
Автор пише, що організаторам голосування байдужа доля не лише України, а й демократії у Європі, захисниками якої вони себе проголошують.

Сьогодні, 6 квітня, мешканці Нідерландів пішли на виборчі дільниці, щоб вирішити долю угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Таку угоду Євросоюз підписав з багатьма країнами: Молдовою, Йорданією, Чилі тощо. І жодна з них досі не стала повноцінним членом об'єднання і навряд чи стане найближчим часом.

Ніхто навіть пальцем не поворухнув, коли Брюссель підписував усі ці угоди. І тому дуже цікаво, чому ж люди, які влаштували референдум в Нідерландах, влаштувати такий фурор навколо договору з Україною. Про це на сторінках EUObserver пише експерт Гаазького центру стратегічних досліджень Сійбрен де Йонг.

Він звертає увагу на зміст флаєрів, які розповсюджувала організація GeenPeil, котра влаштувала сьогоднішній референдум. На них було вказано, що "Україна – держава, охоплена громадянською війною, де фашисти бродять вулицями". І нібито тому громадянам Нідерландів потрібно голосувати "проти відкриття кордонів для країни, яка в стані війни".

Автор підкреслює, що ці твердження агітаційних листівок GeenPeil повністю повторюють російську пропаганду, яку розповсюджують телеканал RT і агенція Sputnik News. Автор нагадує, що саме Росія анексувала український півострів Крим і зараз дестабілізувала Схід України. А це абсолютно точно можна назвати конфліктом між двома державами.

"Твердження, що Україна страждає від громадянської війни – це не лише груба помилка, а й образа пам'яті людей, які загинули впродовж останніх двох років", - йдеться в статті.

Читайте також: Порошенко обговорив з голландським депутатом референдум про асоціацію України з ЄС

Також автор називає сумнівними "застереження" організаторів референдуму щодо небезпеки відкритих кордонів з Україною. Адже, дійсно, українці отримають безвізовий режим з країнами ЄС. Але їхнє перебування без оформлення спеціальних документів буде обмежене 90 днями. Щоб працювати в ЄС потрібно буде отримувати спеціальну візу. Тож організатори референдуму брешуть.

Ще один "сміховинний" аргумент GeenPeil, на думку експерта, - це твердження, що асоціацію України з ЄС потрібно зупинити через українську корумпованість. Йонг погоджується, що Україна й дійсно корумпована, як і всі інші пострадянські країни, такі як Росія, Азербайджан тощо.

Однак, угода про асоціацію між Україною і ЄС націлена на те, щоб змінити це, зміцнивши верховенство закону, захист прав людини і поборовши корупцію. Таким чином, на думку експерта, GeenPeil, намагаючись заблокувати ратифікацію цього документу, добивається, щоб Україна так і лишилася корумпованою, бідною країною. А це досить "абсурдний підхід", який на додачу грає на руку Володимиру Путіну. Адже це він пообіцяв колишньому українському президенту "торбу грошей" за відмову від підписання угоди з ЄС. І саме він докладає зусиль, щоб дестабілізувати Україну зараз.

Також автор застерігає голландців не вірити самопроголошеним "захисникам європейської демократії". Минулого тижня кілька газета NRC Handelsblad взяла інтерв'ю в кількох організаторів референдуму. Під час розмови вони заявили, що справжня мета голосувань полягає в створенні прецеденту для того, щоб одного дня виключили Нідерланди з ЄС.

"Звісно, мене це зовсім не здивувало. Але виходить, що організація, головним гаслом якої стала фраза: "Захисти демократію!", - визнала не лише, що брехала своєму народу, а й що хоче занапастити майбутнє 45 мільйонів українців заодно", - пише Йонг.

Експерт також звертає увагу на те, що 28 із 29 країн ЄС вже готові виконувати угоду про асоціацію з Україною. І лише однак країна – вагається. Таким чином, за словами автора, рішення заблокувати угоду зараз було б зовсім не в дусі демократії. Йонг також нагадує, що референдум має консультативний характер і не зобов'язує Амстердам щось робити. До того ж, організатори визнали, що справа зовсім не в зближенні з Україною, яка їм абсолютно байдужа. Тож автор радить уряду Нідерландів відплатити їм тим же і проігнорувати результати референдуму, якими б вони не були.

Нагадаємо, що референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати. Крім того, він буде вважатися таким, що відбувся, якщо на голосування прийде не менше 30% виборців.

Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, щоб ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.

Як повідомлялося раніше, чиновники Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" євроскептиків "Форуму для демократії".

Детальніше про політичних відносинах Нідерландів та України, а також позицію Амстердама з антиросійським санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі