Референдум в Нідерландах розвіяв ілюзії в питанні України – Rzeczpospolita

Поділитися
Референдум в Нідерландах розвіяв ілюзії в питанні України – Rzeczpospolita Референдуми можуть підірвати єдність ЄС © Twitter/Ole Ryborg
Оглядач пише, що голосування і реакція на них показали, що ЄС не збирається обіцяти повноцінне членство Києву.

Референдум в Нідерландах щодо ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС повинен був бути несуттєвим. Але з малої нідерландської хмари пішов великий дощ.

Про це на сторінках Rzeczpospolita пише Єжи Хащинський, додаючи, що голосування "підмочили" європейську єдність і стали перешкодою на шляху українців на Захід. На його думку, референдум у середу "став останньою спробою збудувати нову залізну завісу вздовж західного кордону України". Аналогічні намагання відбулися і тоді, коли інші народи Східної Європи намагалися приєднатися до НАТО і ЄС.

Хащинський зауважує, що ще до голосування в Нідерландах ніхто не допускав можливості вступу України в західні об'єднання в найближчому часі. А якщо звернути увагу на те, що на територіях східноєвропейських членів НАТО, які вже кілька років мають такий статус, досі немає постійних баз Альянсу, то складно уявити, що запрошення отримають інші країни з цього регіону. І схожа ситуація з Євросоюзом. Попри те, що українці ризикували життям на Майдані з європейськими прапорами в руках, європейські не хочуть бачити їх в своїй сім'ї. Автор нагадує, як рік тому на саміті ЄС в Ризі українцям не було запропоновано навіть примарної перспективи приєднатися до об'єднання. І якщо проаналізувати заяви лідерів після ризького саміту, можна було зрозуміти, що про приєднання України до ЄС не йдеться.

"Тепер нічого й аналізувати не треба. Після нідерландського референдуму фраза: "Не стосується перспективи членства", - може з'явитися в усіх подальших документах, які Київ укладе з союзом", - йдеться в статті.

Хащиковський нагадує, що сильна і інтегрована у західний світ Україна була метою польської дипломатії впродовж останніх десятиліть. А тепер може виявитися, що ці зусилля не виправдаються, як і спроби Варшави вмовити Лондон лишитися в ЄС.

"Боюся, що якщо референдуми стануть нормою в ЄС, то спільнота не довго проіснує. Виявилося, що домінуючим переконанням серед європейців стало бажання захисту свого добробуту від іноземців. Від українців, від греків, від поляків, а за іншим разом – від сирійців", - пише оглядач.

В свою чергу, Голова Європарламенту заявив, що шкодує про підсумки референдуму в Нідерландах. За словами політика, аргументи противників ратифікації стосувалися найрізноманітніших речей, "але тільки не сутності питання - а саме угоди про асоціацію ЄС з Україною".

Раніше кацлер ФРН Ангела Меркель заявила, відмова жителів Нідерландів підтримати на референдумі ратифікацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною не стане непереборною проблемою для інститутів Євросоюзу.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що референдум в Нідерландах не вплине на практичне застосування асоціації Україна-ЄС. Він додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти. Також президент Петро Порошенко теж заявив, що підсумки референдуму в Нідерландах не є перешкодою на шляху України в Європу. При цьому він нагалав, що голосування в королівстві має "виключно консультативний характер".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі