Новини світу - Референдум про незалежність Каталонії не вирішить проблем - Новини світу. Останні новини Росії, новини США, новини Європи. - dt.ua

Референдум про незалежність Каталонії не вирішить проблем - Bloomberg

14 вересня, 2017, 15:46 Роздрукувати

Незалежність втрачає популярність серед каталонців, але це не означає, що вони скоро від неї відмовляться.

Каталонці можуть не підтримати незалежність на референдумі наступного місяця, але це не означає, що сепаратизм зникне. © Slon.ru

 Лідери сепаратистів у Каталонії кажуть, що вони проголосять незалежність від Іспанії впродовж 48 годин після перемоги на референдумі, який вони збираються провести першого жовтня. Іспанський верховний суд постановив, що голосування не конституційне, а уряд королівства збирається зірвати його.

Токсичне поєднання розчарувань, націоналістичних міфів і неправильного управління Мадриду довело Іспанію до цієї точки. Зійти з неї буде не просто для усіх сторін, але все ж це можливо і навіть необхідно.

Про це пише Bloomberg у редакційній статті. Регіональний уряд Карлеса Пучдемонта ухвалив закон про скликання референуму. Він увів каталонців у оману, як у свій час прихильники Brexit обдурили британців, пообіцявши безболісний вихід. Насправді ж відділення від Іспанії криє в собі смертельний економічний ризик для Каталонії. Однак, Мадрид так само неправильно підійшов до проблеми, відкидаючи законне невдоволення і збираючись придушити рух за незалежність будь-якими засобами.

Іронія цих подій полягає в тому, наскільки вони непотрібні. Підтримка виходу регіону з Іспанії серйозно скоротилася останнім часом. Зараз цього хочуть близько 35% виборців. Частково це сталося через втому, частково через приклад Brexit, а частково через економічне відродження Іспанії. Втім, результат голосування лишається непердбачуваним, оскільки багато з тих, хто проти незалежності Каталонії, можуть вирішити бойковувати голосування. Яким би не був результат, сепаратистські сентименти лишаться сильними. І Мадрид вчинив би мудріше, якби почав задобрювати каталонців, а не погрожувати їм.

Безумовно, прем'єр-міністру Іспанії Маріо Рахою варто продовжити наполягати, що референдум незаконний і не зобов'язує уряд нідо чого. Але Рахой також повинен звернутися до скарг каталонців, зокрема тих, які стосуються непрозорості федеральних витрат. Національні уряди дозволили політичним причинам софрмувати інфраструктурне інвестування, нехтуючи залізничними і іншими зв'язками в Каталонії. Рахой повинен пообіцяти вирішити цю проблему.

Він також повинен просувати більш сильне відчуття національної ідентичності. Один зі способів це зробити - заохотити робітників вільніше переїжджати з регіону в регіон, а також провести реформу трудового ринку і державного сектору. Одним з факторів, який історично зміцнив федеральну систему в США, стало вільне пересування працівників між штатами. Іспанія може теж заохотити до цього і провести глибші реформи.

Таким заходам знадобляться роки роботи, але їх можна запропонувати в формі копромісу негайно. А в період між сьгоднішнім днем і днем референдуму в Каталонії найважливіше недопустити ще більшого розпалення пристрастей.

Читайте також: У Каталонії близько мільйона чоловік мітингували на підтримку проведення референдуму про незалежність

Нагадаємо, 6 вересня парламент Каталонії більшістю голосівпідтримав законопроект про проведення референдуму щодо відділення від Іспанії. 7 вересня Конституційний суд Іспанії на надзвичайному засіданні прийняв рішення про призупинення дії прийнятого закону про проведення референдуму про самовизначення автономії.

Правоохоронні органи Іспанії завели кримінальну справу стосовно лідера Каталонії Карлеса Пуджемонта і членів уряду автономії за рішення про проведення референдуму за вихід зі складу Іспанії.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №23, 16 червня-22 червня Архів номерів | Зміст номеру < >