Ракетні кораблі США увійшли у Перську затоку

Поділитися
Ракетні кораблі США увійшли у Перську затоку КВІР не чинив перешкод проходу кораблів США © news.usni.org
Есмінці КРО McFaul і Gonzalez можуть нести до 56 крилатих ракет Tomahawk із дальністю дії 1,6 тисячі км.

В акваторію Перської затоки увійшли два ракетні есмінці військово-морських сил США, спрямовані на посилення військової корабельного угруповання США, імовірно націленого проти Ірану. Про прибуття кораблів у п'ятницю, 17 травня, повідомила прес-служба Військово-морського інституту США з посиланням на представників Пентагону.

16 травня, згідно з повідомленням установи, есмінці КРО McFaul і Gonzalez пройшли через Ормузську протоку. При цьому Корпус вартових ісламської революції, іранське військово-політичне формування, не чинило перешкод їх проходу.

Кожен з бойових кораблів може нести до 56 крилатих ракет Tomahawk з дальністю дії 1,6 тис. км, а також протиракети і протичовнові ракети.

Раніше бригадний генерал збройних сил Ірану Хосейн Саламі, командувач Корпусом вартових ісламської революції заявив, що Іран завдасть Сполученим Штатам Америки "удару в голову", якщо Вашингтон ризикне зробити якісь силові дії проти Тегерана.

9 травня уряд США запровадив нові антиіранські санкції. Їм передувало рішення Ірану припинити виконання деяких зобов'язань з ядерної угоди. 8 травня Тегеран повідомив про це рішення Росії, Великобританії, Китаю, Франції та Німеччині. Іран також пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий та банківський сектору Ірану від американських санкцій. При цьому Іран поки не покинув стіл переговорів і готовий продовжити діалог. Лідери Європейського союзу відкинули іранський ультиматум, підкресливши, що діалог між сторонами можливий тільки при дотриманні Іраном умов ядерної угоди.

Сполучені Штати у відповідь на наміри Ірану почали нарощувати своє військове угруповання у Перській затоці. У Катарі приземлилася ескадрилья бомбардувальників, у затоку увійшли авіаносець і десантний корабель ВМС США.

У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

Потім у листопаді адміністрація Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі