Радник Трампа розповів про обіцянку Кім Чен Ина за рік позбутися ядерної зброї

Поділитися
Радник Трампа розповів про обіцянку Кім Чен Ина за рік позбутися ядерної зброї Болтон не виключив проведення ще однієї зустрічі Трампа з Кім Чен Ином © Wikimedia commons
Білий дім наполягає, щоб Пхеньян дотримувався узгодженого графіка денуклеаризації Корейського півострова.

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин під час зустрічі з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном запевнив останнього в готовності згорнути ядерну програму протягом року. Деталі розмови між лідерами двох Корей озвучив радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон у понеділок, 10 вересня, передає УНН.

"Він (Кім Чен Ин) взяв на себе зобов'язання зробити це (денуклеаризацію) швидко. Він заявив: "Ми можемо зробити це за два роки". Мун Чже Ін потім заявив Кім Чен Ину, і президент Мун розповів про це президенту Трампу: "Чому б нам не зробити це за рік?" Кім Чен Ин сказав: "Ми зробимо це за рік", - розповів Болтон.

За словами радника американського президента, саме на цих запевненнях Кім Чен Ина ґрунтується графік денуклеаризації, на виконанні якого наполягають США.

При цьому він допустив, що за наявності політичної волі Пхеньян може позбутися ядерної зброї швидше.

"Я вважав, що вони можуть зробити це навіть швидше, ніж так. Але один рік - це непогано", - зазначив Болтон.

Радник американського президента підтвердив, що ймовірність чергової зустрічі Дональда Трампа з Кім Чен Ином існує.

"Можливість ще однієї зустрічі, безумовно, існує. Але президент Трамп не може змусити північних корейців увійти в двері, яку він тримає відкритою. Їм належить зробити кроки в цілях денуклеаризації, і цього ми і чекаємо", - підкреслив Болтон.

Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі