Радник Путіна запропонував обмежити купівлю валюти, заморозити ціни і замінити SWIFT

Поділитися
Радник Путіна запропонував обмежити купівлю валюти, заморозити ціни і замінити SWIFT У Путіна придумали, як протистояти санкціям Заходу й зміцнити економічний суверенітет РФ © РИА Новости
В РФ думають, як подолати економічні санкції Заходу і врятувати свою економіку від падіння. Вже підготували "дорожню карту" економічного суверенітету Росії.

Радник президента Росії Сергій Глазьєв підготував доповідь про заходи для подолання ефекту від західних санкцій. Серед запропонованих заходів - обмеження на купівлю валюти юрособами та заморожування цін на ряд товарів

Доповідь Глазьєва буде представлена 15 вересня на засіданні міжвідомчої комісії Ради безпеки Росії безпеки в економічній і соціальній сфері, повідомляє "Коммерсантъ".

Радник президента пропонує низку заходів для подолання ефекту від економічних санкцій Заходу. Пропозиції Глазьєва стосуються грошово-кредитної політики, стабілізації курсу рубля, стабілізації цін, а також політики в галузі виплати приватного боргу Росії.

Програму, попереджає Сергій Глазьєв, слід реалізувати протягом наступних п'яти років, тобто до 2020 року.

Загальна логіка Глазьєва з ідеологією уряду Дмитра Медведєва і керівництва Центробанку Росії несумісні, відзначає видання.

Так, в одному з шести розділів своєї доповіді, присвяченому "стабілізації курсу рубля, припинення відпливу капіталу і дедоларизації економіки", Глазьєв пропонує заборонити купівлю валюти юридичним особам "без підстав здійснення платіжних операцій".

Радник президента пропонує ввести "тимчасовий податок (резервування коштів)" на конвертаційні операції і транскордонні платежі. Крім того, Глазьєв закликає заборонити валютні позики нефінансових організацій і ввести обов'язковий продаж валютної виручки.

Для того, щоб стабілізувати ціни, на думку Глазьєва, необхідно тимчасово заморозити ціни на товари щоденного попиту, встановити "граничну маржу" у 25% між ціною виробника і роздрібною ціною, а також наділити ФАС правом "різко повертати" ціни на колишній рівень при їх коливанні.

У розділі, присвяченому "нейтралізації антиросійських санкцій", Глазьєв пропонує дозволити компаніям з РФ по суті відмовлятися від сплати боргу кредиторам з ворожих странот країн Заходу, які ввели фінансові санкції проти Росії. Насправді, це приблизно дорівнює легалізації відмови від погашення всього приватного зовнішнього боргу, пише видання.

Радник глави держави рекомендує конвертувати кошти Резервного фонду і ФНБ в золото і зобов'язання країн БРІКС. Спільно з країнами БРІКС Глазьєв пропонує створити систему міжнародних банківських розрахунків, яка заміняла б SWIFT.

Глазьєв пропонує виключити можливість переходу "стратегічних" підприємств в руки іноземців - при банкрутстві таких підприємств на їх базі радник президента хоче створювати "народні підприємства".

План Глазьєва передбачає створення при президентові Державного комітету зі стратегічного планування, якій було підпорядковане уряд.

Російська економіка опинилася в серйозній скруті після того, як ціна на нафту Brent впала нижче 50 доларів за барель, а слідом за нею подешевшав і газ на ринку Європи. Видобуток нафти і газу забезпечує чверть ВВП у цьому році, хоча два роки тому цей показник сягав третини. Продаж енергоносіїв становить 68% російського експорту. А доходи від їх реалізації наповнює на половину російський держбюджет, з якого фінансується весь державний сектор.

Видання Financial Times писало, що економічні обмеження Заходу теж впливають на Росію, зокрема американські санкції змушують російських олігархів реорганізовувати активи. Такий крок, швидше за все, ще більше ізолює олігархів від глобальних ринків. Крім того, як вважає редакція видання, це сигнал того, що США готуються до довгострокового продовження санкцій.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі