Радбез ООН ухвалив резолюцію проти фінансування тероризму

Поділитися
Радбез ООН ухвалив резолюцію проти фінансування тероризму Члени ради закликали дотримуватися міжнародних стандартів, закріплених у переглянутих Сорока рекомендаціях ФАТФ
Терористи постійно вдосконалюють методи отримання фінансування, йдеться у повідомленні.

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію проти фінансування світового тероризму, яка була одноголосно схвалена у четвер, 28 травня, на початку засідання Ради Безпеки ООН, що пройшла під головуванням міністра у справах Європи та закордонних справ Франції Жана-Іва Ле Дріана, повідомляє сайт новин ООН.

Терористи постійно вдосконалюють методи отримання фінансування, йдеться в повідомленні. Так, незважаючи на прогрес у боротьбі з грошовим стимулюванням терору, групи терористів та екстремістів використовують у своїх фінансових цілях підприємства, неурядові організації, та застосовують новітні й важко відслідковані методи платежів - наприклад, карти з передоплатою або мобільні активи.

Члени Радбезу у резолюції закликали виявити і зачинити всі ці "лазівки" для терористів. У новому документі члени Ради безпеки нагадали державам про необхідність виявляти всі канали фінансування тероризму та залучати до кримінальної відповідальності причетних. Державам рекомендується створити підрозділи фінансової розвідки, підвищити прозорість фінансових операцій, а також максимально ефективно використовувати потенціал Інтерполу.

Члени Ради закликали дотримуватися міжнародних стандартів, закріплених у переглянутих Сорока рекомендаціях ФАТФ (група розробки фінансових заходів) з протидії відмиванню грошей, а також фінансуванню тероризму та поширенню зброї масового знищення.

13 лютого Європейська комісія затвердила новий список третіх країн зі слабкими режимами боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. До списку увійшли 23 країни, у яких зафіксовані стратегічні недоліки в своїх рамках боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму: Афганістан, Американське Самоа, Багамські Острови, Ботсвана, Північна Корея, Ефіопія, Гана, Гуам, Іран, Ірак, Лівія, Нігерія, Пакистан, Панама, Пуерто-Ріко, Самоа, Саудівська Аравія, Шрі-Ланка, Сирія, Тринідад і Тобаго, Туніс, Віргінські острови та Ємен.

Знаходження у подібному списку не тільки б'є по репутації держави, але і ускладнює фінансові відносини з Євросоюзом - банки країн, які входять до нього, зобов'язані проводити додаткові перевірки платежів, до яких причетні особи із перелічених у списку держав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі