Путін знайшов нове виправдання для своєї диктатури в Росії – Washington Post

Поділитися
Путін знайшов нове виправдання для своєї диктатури в Росії – Washington Post Путіну потрібні війни для створення ілюзії "поваги" Заходу до Росії. Ілюстрація © Сайт президента России
Російський президент намагається показати, що готовий захищати іншого диктатора і репресувати своїх "ворогів народу".

Розглядаючи вчинки Росії, завжди є спокуса подати їх у геополітичній обгортці. Попри те, що Холодна війна закінчилася чверть століття тому, досі прийнято ставитися до Володимира Путіна як до глобального гравця, який представляє вічні російські інтереси і став спадкоємцем царизму, ленінізму, сталінізму.

Для тих, хто носить такі "рожеві окуляри", нещодавнє вторгнення Росії в Сирію може здатися виправданим. Він дуже вчасно прийняв рішення відправити армію, 28 винищувачів, гелікоптери, артилерію і інші озброєння, які необхідні для ведення "великої гри" на Близькому Сході. Ця "гра" повинна зміцнити вплив Росії в Середземномор'ї, зміцнити іранський уряд і усунути регіональних лідерів, лояльних до США. На все це Путін зважився нібито лише за кілька тижнів до засідання Генеральної асамблеї ООН.

"Але для Путіна вторгнення в Сирію, як і все інше, що він робить, - це частина торга за можливість лишатися при владі", - пише Ен Еплбаум на сторінках Washington Post.

Вона додає, що впродовж перших 10 років правління претензії Путіна на легітимність можна було сформулювати так: "Може я і не демократ, але я забезпечу вам стабільність, економічне зростання і своєчасні виплати зарплат і пенсій". Але в часи падіння цін на нафту і економічних санкцій ця формула не спрацьовує.

"Росіяни, звісно ж, збідніли у порівнянні з минулим роком. І ситуація, схоже, буде погіршуватися і далі. Тому новий аргумент Путіна звучить так: "Може і я не демократ, а економіка тоне, але Росія повертає собі важливе місце в світі. І, до речі, альтернатива авторитаризму – не демократія, а хаос", - йдеться в статті.

На думку Еплбаум, у Путіна не вистачить армії і грошей, щоб добитися справжнього впливу на Близькому Сході. Але він успішно будує ілюзію такого впливу, яка відволікає Захід від війни, яку розв'язала Росія на Сході України. Завдяки їй він може добитися пом'якшення чи скасування санкцій.

В цей же час, ілюзія впливу також відіграє важливу роль всередині Росії. Звісно, не схоже, щоб росіяни були готові влаштувати повстання проти влади. Але це не значить, що Путін не боїться таких протестів.

"Прибуття в Сирію російських військ, у тому числі з-під українського кордону, повинно послати сигнал, що Путін готовий допомогти іншому диктатору зберегти диктатуру, повернути собі контроль і відправити до в'язниці всіх ворогів як в Сирії, так і в Росії, якщо буде треба", - пише Еплбаум.

В цей же час, західні аналітики намагаються здогадатися, про що Володимир Путін збирається сказати на засіданні Генеральної асамблеї ООН. Видання The Independent писало, що Путін може привезти на Генасамблею ООН власний варіант "перезавантаження" відносин із Заходом. Можливо, цей його план буде включати якийсь варіант співпраці проти "Ісламської держави", а також гарантії політичного врегулювання війни в Україні, які Захід і Москва нададуть спільно. Можливо Путін запропонує почати розробляти нову систему безпеки після Холодної війни.

Однак покищо російський президент продовжує стару риторику про свої образи на Захід. Він звинуватив США в організації "перевороту" в Україні. У той же час Путін підкреслив, що він нібито поважає суверенітет України, хоча саме російські, а не американські, танки і армія воюють проти українців в Донбасі.

Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що регулярні російські війська замінили бойовиків в Донбасі.

"Ті (бойовики, - ред.) як обкуряться чи нап'ються, гатять з чого завгодно, і не звертають уваги ні на які команди з Кремля чи Донецька. А сьогодні на передові рубежі вийшли регулярні російські війська", - сказав він.

А екс-глава МЗС Швеції Карл Більд заявив про створення Росією військових корпусів в Донбасі. Крім цього, він додав схему, на якій зазначено, де і які підрозділи розміщені територіально.

Також сьогодні Путін перед зустріччю з Обамою назвав "незаконною" допомогу США повстанцям в Сирії. Натомість російське військове вторгнення в Сирію, на його думку, цілком "законне". Тому що Москва підтримує "легітимну" владу Башара Асада, якого звинувачують у численних військових злочинах, серед яких застосування хімічної зброї.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі