Путін знає, що у нього проблеми з невдоволенням росіян – WSJ

Поділитися
Путін знає, що у нього проблеми з невдоволенням росіян – WSJ Путін відчуває невдоволення росіян, але йому байдуже © vlada.io
Експерт вважає, що російський президент помітив напругу через економічну кризу, але він не збирається нічого робити для її вирішення.

Легко насміхатися над щорічною телевізійною феєрією Володимира Путіна, яку називають "Пряма лінія з президентом". Навряд чи реверансів на адресу "шановного лідера" було б більше, якби головною зіркою шоу був диктатор КНДР Кім Чен Ин.

Та все ж, "Пряма лінія" Путіна – дуже важливий політичний барометр, який свідчить про те, як Кремль оцінює настрої і погляди в Росії. Про це на сторінках Wall Street Journal пише професор Колумбійського університету і старший науковий співробітник Council on Foreign Relations Стівен Сестанович.

Він звертає увагу на те, що вже другий рік поспіль економіка Росії скорочується. Тому не дивно, що більшість озвучених питань на прес-конференції з Путіним стосувалися саме економічних проблем. Росіяни запитували його про зменшення зарплат, зростання цін навіть на ліки, а також скаржилися на відсутність роботи і доріг. А якщо президента запитували про зовнішню політику, він одразу ж заперечував. Мовляв, внутрішні проблеми важливіші.

Однак експерт зауважує, що говорити про те, що головні проблеми дійсно домінували на шоу, було б не правильною. У обговорення викликів є і темна сторона. Багато хто говорив про те, що система в Росії корумпована, а ті, хто має владу, - зловживають нею. Путіна питали про те, чому політичним партіям не дозволяють чесно конкурувати з "Единной Россией", чому голова Чеченської автономії Рамзан Кадиров безкарно погрожує політичним опонентам убивством. Прозвучало навіть запитання про офшорні багатства його друзів.

Путін вдавався до різних хитрощів, коли відповідав на всі ці питання. Він маніпулював статистичними даними, запевняв, що солідарний з громадським невдоволенням і нібито відкритий до нових підходів. Але при цьому вигороджував свою партію і описував її як стабілізаційну силу. Зловживання владою з боку бюрократів президент списував на російський менталітет, поведінку Кадирова – на "гарячий кавказький характер", а пояснення Путіна щодо небачених багатств його друга-віолончеліста прозвучали дуже не чітко і незрозуміло.

"Те, що російський лідер відчуває народне невдоволення, не означає, що він боїться кризи, яка насувається. Але якщо "Пряму лінію" можна розглядати як критерій, тоді він знає, що у нього є проблеми", - йдеться в статті.

Раніше політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор коментував, щоросіяни нервують через кризу, але Путін намагається їх лише відволікти. Однак не відомо, як довго йому це буде вдаватися.

Також під час прес-конференції Путін сказав, що згоден на поліцейську місію ОБСЄ в Донбасі. За словами президента РФ, пропозиція має бути опрацьовано на Заході. ОБСЄ має прописати в свій мандат наявність вогнепальної зброї. Хоча раніше представники терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" у контактній групі Денис Пушилин і Владислав Дейнего виступили категорично проти участі в Донбасі такої місії, погрожуючи "масштабними боями".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі