Путін захищає Асада, думаючи про Україну – Rzeczpospolita

Поділитися
Путін захищає Асада, думаючи про Україну – Rzeczpospolita Путін хоче "виторгувати" поступки Заходу в Україні через авантюру в Сирії. Ілюстрація
Російський президент розраховує за допомогою агресії в Сирії "виторгувати" у Заходу "замороження" конфлікту в Донбасі.

Голові німецької дипломатії увечері в суботу було тяжко добрати слова для опиту позиції Москви.

"Був досягнутий певний прогрес", - сказав Франк-Валтер Штайнмаєр після завершення вже сьомої зустрічі в "нормандському" форматі.

За його словами, з боку Москви і Києве не було жодної конфронтаційної риторики. Сторони дотримуються режиму припинення вогню, поступово відводять озброєння від лінії розмежування, визначеної мінськими угодами і триває підготовка до місцевих виборів на захоплених проросійськими бойовиками територіях.

"Немає жодних сумнівів, що в Сирії Москва виборює дозвіл на замороження конфлікту на Сході України. Вона, щоправда, не реалізувала усіх своїх цілей, але здобутки втрачати теж не збирається", - пояснив Rzeczpospolita експерт з питань України і колишній заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Коваль.

Зійшовши з конфронтаційного курсу в Україні, Москва могла б заспокоїти Захід, а з іншого боку могла б розраховувати на зміцнення своїх позицій на Близькому Сході.

Сирія, тисячі біженців з якої штурмують ворота Європи, може бути плодючим полем для втілення планів Росії. Видання Frankfurter Allgemeine писало про те, що Москва дуже швидкими темпами почала будівництво нової військової бази в Сирії. Спорудження триває в Латакії, неподалік від вже існуючого військово-морського порту РФ в Тартусі. Нова база розрахована на кілька тисяч російських солдатів і вона почне повноцінно функціонувати до кінця вересня.

Поспіх Москви німецьке видання пояснює наміром президента Володимира Путіна виступити на засіданні Генеральної асамблеї ООН 28 вересня. У своїй промові він збирається закликати до формування міжнародної антитерористичної коаліції. Голова російської дипломатії Сергій Лавров також додав, що Путін збирається порушити і питання кризи в Україні, а також санкцій, введених проти Росії за війну в Донбасі і анексію Криму.

Президент США Барак Обама стверджує, що російська підтримка режиму Башара Асада "приречена на поразку". Однак в Держдепартаменті США підкреслили в п'ятницю, що "із задоволенням привітали б конструктивну роль Росії" у боротьбі проти "Ісламської держави" в Сирії.

Такої ж думки притримується і канцлер Німеччини Анлега Меркель, яка в суботу оголосила, що розраховує не лише на США, а й на Росію у пошуках шляхів закінчити війну в Сирії. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у статті на New York Times згадав про допомогу Москви у вирішення проблеми з ядерною програмою Ірану. На його думку, то добрий знак готовності до співпраці.

Російський експерт Ігор Коротченко запевнив Rzeczpospololita, що відправка армії і зброї в Сирію немає жодного зв'язку з авантюрою Росії в Україні. Однак експерт з питань Близького Сходу Каї-Олаф Ланг вважає інакше.

"Росія хоче добитися поступок в Україні через Сирію. Але ні Захід в цілому, ні Німеччина не готові відмовитися від нинішньої політики щодо Москви", - вважає Ланг.

В цей же час, видання Washington Post писало, що Путін в Сирії хоче повторити сценарій України. Він хоче заблокувати будь-які спроби Заходу і його союзників повалити режим Башара Асада. Москва хоче силою нав'язати Заходу співпрацю з сирійським президентом проти "Ісламської держави", хоча він розв'язав громадянську війну і звинувачений у застосуванні хімічної зброї. Путін закинув цю ідею Обамі під час телефонної розмови в липні. Але Обама, як і Керрі, помилково вирішив, що Путін готовий співпрацювати.

У свою чергву канадське видання Globe and Mail писало, що Путін відправив війська в Сирію через страх перед потоком ісламістів в Чечню. Кілька польових командирів терористів чеченці. Після повалення Асада Сирія ризикує перетворитися на "мега джихадистську" країну, або ж розпастися на кілька терористичних "республік".

Тим часом, видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.

У середу, 9 вересня, стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.

У цей же час, швейцарське видання Neue Zuercher Zeitung писало, що США і Росії може загрожувати військове зіткнення в Сирії. Побоювання американців викликані тим, що Росія може за допомогою військового контингенту в Латакії проводити окремі військові операції. В кращому випадку вони почнуть окрему боротьбу проти "Ісламської держави", але при цьому не зрозуміло, як будуть координуватися дії росіян з операціями міжнародної коаліції. В гіршому випадку в приціл росіян можуть потрапити помірковані сирійські опозиційні сили, яких підтримують США і їхні союзники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі