Путін розповів свою версію історії Грузії і назвав грузинів окупантами

Поділитися
Путін розповів свою версію історії Грузії і назвав грузинів окупантами Висловлювання лідера Кремля про Грузії виявилися взаємовиключними
Лідер Кремля розповів журналістам про якусь іншу реальність.

Президент Росії Путін назвав Грузію країною-окупантом по відношенню до Абхазії і Південної Осетії, а також виклав власну коротку версію історії Грузії. Все це він встиг зробити після саміту з виробництва та індустріалізації, відповідаючи на питання журналістів.

Втім, всі майже шість з половиною хвилин, відведених на спілкування з представниками ЗМІ, говорив Путін тільки і тільки про Грузію, повідомляє Грузія online. За цей час лідер Кремля створив нову версію історії Грузії і розповів, як він поважає грузинський народ, назвавши при цьому його окупантом.

"Дивіться, Осетія увійшла до складу Російської імперії, дай бог пам'яті, по-моєму, в 1774 році. Увійшла цілком: і південна і північна частина, як самостійна держава. Абхазія – в 1810 році, теж як незалежна держава, як князівство. Пізніше почали відбуватися події в рамках єдиної держави. Південна частина Осетії увійшла в Тифліську губернію. Ніякої Грузії не було, це була Тифліська губернія", - заявив Путін, повністю виключивши з історії більш ніж двотисячолітній відрізок розвитку Грузії.

Що стосується Абхазії, як запевняє глава Кремля, коли після Першої світової війни розвалилася Російська імперія, Грузія за допомогою німецьких військ окупувала її: "Вели себе окупанти дуже жорстко. Ще жорсткіше діяли грузинські війська в Осетії в 1919-му і в 1920 році. По суті кажучи, це саме те, що сьогодні називається геноцидом".

Далі президент Росії озвучив ще одну невідому історії обставину – за його словами, в часи Радянського Союзу була утворена спочатку договірна Федеративна Соціалістична Республіка Абхазія, в яку увійшла сьогоднішня Грузія. "Це навіть не була Грузія", - запевнив журналістів Путін.

Пізніше, за словами глави Кремля, за вказівкою Сталіна НКВС на чолі з Берією зробили "дуже жорсткі заходи щодо абхазів, навіть не хочу зараз відтворювати, з метою поглинання Грузією цієї території і абхазького народу". Далі, перейшовши на події періоду розвалу СРСР, Путін приписав першому президенту Грузії Звіаду Гамсахурдія рішення про скасування всіх автономій країни. При цьому він "забув", що автономний статус і Абхазії і Аджарії існує донині.

"Це важкий спадок, який не те що не став враховувати, а просто проігнорував один з перших президентів сучасної Грузії, коли скасував взагалі всяку автономію і Аджарії і Абхазії, і так далі. Все це призвело до вибуху і братовбивчої війни", знову ж таки, "забувши" про те, що Росія в цій війні брала не просто активну, а керуючу і направляючу участь.

Ну і за традицією Володимир Путін звинуватив грузинське керівництво у початку війни у серпні 2008 році, знову забувши про втручання Росії і військові дії проти Грузії.

Крім того, Путін висловився проти введення санкцій відносно Тбілісі і притягнення до кримінальної відповідальності ведучого телеканалу "Руставі-2" Георгія Габунія, який образив його в прямому ефірі (розуміючи, що притягти громадянина іншої країни не так-то й просто). Що стосується санкцій і заборони імпорту, то невідомо, хто більше міг би виграти - Росія, європейський імпорт якої поступово звужується, або Грузія, яка могла б вийти через заборону на нові ринки. Але, судячи з усього, санкцій не буде.

Нагадаємо, російські війська вдерлися у Грузію 8 серпня 2008 року. Кремль виправдовував свої дії "агресією" урядових військ проти маріонеткового уряду так званої "Республіки Південна Осетія". Кремль відправив до Грузії танкові бригади, російська авіація бомбила грузинські міста, об'єкти цивільної і військової інфраструктури.

Військові дії вийшли за межі Цхінвальського регіону, охопили Абхазію й інші райони Грузії. Окупація супроводжувався етнічними чистками грузинського населення в Південній Осетії, яке становило близько третини населення регіону.

12 серпня за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року. Проте російські війська продовжили просування вглиб грузинської території, а 26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії і Південної Осетії. Росія досі не вивела свої війська з території Грузії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі