Путін пригрозив США відповіддю на денонсацію Договору про РСМД

Поділитися
Путін пригрозив США відповіддю на денонсацію Договору про РСМД Путін нагадав, що Росія вже приймала "заходи у відповідь", коли США вийшли з договору по ПРО © Сайт президента России
Втім, російський президент не називав якісь конкретні заходи.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія застосує "заходи у відповідь", якщо США реалізують свій намір в односторонньому порядку залишити Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД-87), передають росЗМІ.

"Знову підкреслю: ми готові вести діалог з американськими партнерами з цього ключового питання, і сподіваємося, що вони поставляться до цього з повною відповідальністю. Тому що рішення Сполучених Штатів про вихід з названого договору, безумовно, не може залишитися і не залишиться без відповіді з нашого боку", - заявив Путін.

Президент РФ нагадав, що коли США в односторонньому порядку покинули договір про нерозміщення ПРО, Росія негайно почала розробку своєї гіперзвукової зброї, яке "невразлива для ПРО у принципі".

При цьому наголошується, що російський президент не називав якісь конкретні заходи, які будуть прийняті російською стороною.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі