Путін підписав доктрину інформаційної безпеки Росії

Поділитися
Путін підписав доктрину інформаційної безпеки Росії Президент РФ дбає про "безпеку" громадян © Сайт президента России
У документі пропонується донести "достовірну інформацію" про Росію до самих росіян і західних партнерів країни.

Указ "Про затвердження доктрини інформаційної безпеки Російської Федерації" за підписом президента Російської Федерації Володимира Путіна опублікований на офіційному сайті правової інформації РФ сьогодні, 6 грудня.

У документі підкреслюється важливість і необхідність розширення області застосування інформаційних технологій, а також йдеться про застосування даних технологій західними країнами у "військових цілях".

Посилення "західної розвідки"

У доктрині згадуються якісь "організації", які "здійснюють технічну розвідку щодо російських державних органів, наукових організацій та підприємств оборонно-промислового комплексу". Останнім часом вони нібито посилили свою роботу.

Також у документі згадуються спецслужби окремих держав, які мають "інформаційно-психологічний вплив", спрямований на дестабілізацію політичної і соціальної ситуації у різних країнах світу. Особливо підкреслюється факт "нарощування інформаційного впливу на населення РФ, в першу чергу на молодь з метою розмивання традиційних російських духовно-моральних цінностей".

Всупереч турботі держави про збереження "духовних сил" росіян, у доктрині прописані права і свободи пересічних громадян на одержання і використання інформації, і недоторканність приватного життя при використанні технологій.

Документ набрав чинності 6 грудня 2016 року, тим самим припинивши дію попередньої доктрини, підписаної Путіним 9 вересня 2000 року.

Залежність Росії від західних інформтехнологій

Згідно з підписаною доктриною, інформаційні технології в Росії розвинені недостатньо добре – країна залежить від західних інформаційних технологій. Що в свою чергу призводить до залежності соціально-економічної, пов'язаної із геополітичними інтересами інших країн.

Незважаючи на скорочення витрат держбюджету РФ на розвиток технологій та наукової діяльності в країні, документ закликає до запровадження російських розробок і розвитку вітчизняних технологій. На даний час їхня ефективність "недостатня", - підкреслюється у доктрині.

Боротьба з "інформаційним впливом"

"Доведення достовірної інформації про Росію" всередині країни та за її межами названо в документі в якості одного з ключових питань національних інтересів РФ.

"Відзначається тенденція до збільшення в зарубіжних засобах масової інформації обсягу матеріалів, що містять упереджену оцінку державної політики Російської Федерації", - йдеться в документі.

Російські ЗМІ, згідно з доктриною, піддаються відвертій дискримінації за кордоном, "російським журналістам створюють перешкоди для здійснення ними професійної діяльності".

Нова доктрина закликає до турботи про безпеку та "нейтралізації інформаційного впливу, спрямованого на розмивання традиційних російських духовно-моральних цінностей".

Питання нового комплексу заходів для забезпечення інформаційної безпеки піднімалося Путіним ще у 2014 році, відразу після погіршення відносин Росії і Заходу на тлі анексії Криму і підтримки збройного конфлікту на Сході України. Влітку 2016 року був прийнятий пакет "антитерористичних законів", який отримав у народі назву "Пакету Ярової". Авторами законів виступили члени партії "Єдина Росія" Ірина Ярова і Віктор Озеров. "Пакет Ярової" не раз критикували правозахисники та бізнесмени як такий, що порушує конституційні права громадян РФ, зокрема право на недоторканність особистого життя.

Нагадаємо, 24 червня Держдума РФ затвердила "антитерористичний пакет" законопроектів, внесених на розгляд російського парламенту Іриною Яровою. Затверджений документ передбачає введення ряду жорстких норм з метою "боротьби з тероризмом".

Слід зазначити, що 23 червня Комітет Держдуми з безпеки і протидії корупції виключив з пакету "антитерористичних" законопроектів норми, що передбачають позбавлення громадянства РФ засуджених за статтею "тероризм" і тимчасову заборону на виїзд з країни для росіян, засуджених за тероризм і екстремізм.

Раніше видання Die Welt писало, що прийнятий у РФ "пакет законів Ярової" дозволяє спецслужбам вести тотальне стеження за населенням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі